Свято, яке щорічно відзначається в усьому світі в день червневого сонцестояння.

Всесвітній день гуманістів (World Humanist Day) — міжнародне свято, що відзначається щорічно в день літнього сонцестояння (зазвичай 21 червня) з ініціативи Міжнародного гуманістичного та етичного союзу (МЕГС), інформує .

МЕГС — це міжнародне об'єднання організацій, що розвивають і пропагують ідеї гуманізму, раціоналізму, атеїзму, скептицизму, світського суспільства, етичності та вільнодумства, а також сприяють розвитку і становленню нетеїстичної моралі.

Ідея свята зародилася в 1980-е роки, коли його почали відзначати деякі ініціативні групи Американської гуманістичної асоціації (АГА). Кожна група обирала свою дату святкування. На початку 1990-х АГА і МЕГС прийшли до угоди відзначати Всесвітній день гуманістів в день літнього сонцестояння.

В основі гуманізму як світогляду лежить ідея людини як вищої цінності. Найважливішим для гуманістів є цінність людини як особистості, її право на розвиток, щастя, свободу і вияв своїх здібностей.

Традиції святкування Всесвітнього дня гуманістів свої в кожній організації і групі. Десь це прості збори (наприклад, вечеря або пікнік), а десь існують складні ритуали, наповнені метафоричним символізмом літнього сонцестояння, що втілює світло (знання), яке протиставляється темряві (невігластво).