Новини культури України

Всесвітній день цивільної оборони – 1 березня

1 березня щорічно відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Це свято присвячується заснуванню в 1931 році «Асоціації Женевських зон» – «зон безпеки». Був встановлений в 1990 році.

Перший день весни для представників цивільної оборони є справжнім святом. В нашому світі, на жаль, і без війни трапляється надто багато катастроф і надзвичайних ситуацій, в яких вміння вести себе правильно, знання безпечних місць, де можна сховатися і, таким чином, врятувати себе і товаришів, будуть вельми до речі. Тому в даний час просто необхідно показати всім, наскільки важлива діяльність і авторитет служб екстреної допомоги, інформує .

Таке поняття як цивільна оборона утворилося відносно недавно, так як до 1 березня 1972 року існувала лише Асоціація «Женевських зон» – місць, де можна було надійно укрити від лиха жінок, дітей і літніх людей. Це могли бути цілі міста або селища, які існували в кожній країні і були відомі як найбезпечніші райони для евакуації.

Через роки сформована структура отримала нову назву – Міжнародна організація цивільної оборони (МОГО). У 1990 році, після того як свято, присвячене діяльності екстрених служб, було офіційно засноване, воно отримало нову назву – Всесвітній день цивільної оборони.

В цей день можна побачити на шкільних майданчиках наочну демонстрацію того, як потрібно правильно надягати протигаз і що слід робити, щоб допомогти потерпілому.

Exit mobile version