Під час пандемії музеї та галереї дають можливість без проблем утримувати дистанцію та перебувати віч-на-віч з творами мистецтва. Попри те, що масштабні проекти наразі взяли тайм аут, у Львові є що подивитись. Ми обрали п’ять виставок, на які вартує піти.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1509964 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1509964{ margin: 0!important; } }
Виставка «Мирон Кипріян. Життя проведене в театрі»
Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького, до 16 листопада
Cпільний проект НМЛ та Національного театру ім. Марії Заньковецької та перший захід із низки запланованих подій з нагоди 90-річчя від дня народження Мирона Кипріяна Володимирович (27 липня 1930 – 28 листопада 2019), що протягом багатьох років був головним художником театру ім. Марії Заньковецької.
Ретроспективна виставка театральної творчості Кипріяна представить кураторську інсталяцію, фотографії, а також приблизно сотню оригінальних ескізів сценографії та костюмів, виконаних художником для оформлення ним вистав для різних театрів з 1955 по 2015 роки.
Проект Аготи Вереш «Зелений щоденник»
Галерея «Дзиґа», до до 10 листопада
«Зелений щоденник» – це «візуальний записник», який заглиблюється у відсутність чіткої загальної картини та у природу утворення хвиль.
Полотна, що вивчають відсутність особистого («Троянда вітрів», «Хвилеломи», «Гравітація», «Дельта», «Петля», «Ніч на Івана Купала», «La Primavera») – це певні візерунки та ритмові структури, що вміщені в перевернуті, органічні форми.
За підтримки посольства Угорщини в Україні.
Виставка Михайла Демцю
Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького, до 06 грудня
Михайло Демцю – український митець, ім’я якого відоме не лише у Львові. Художник працює в різних жанрах. Його твори можна побачити у приватних та музейних колекціях в Україні та за її межами. Головним у його художнім інструментом, без сумніву, є колір. Його роботи відрізняються об’ємністю шарів фарби та яскравістю кольорової гами
На виставці представлені роботи різних років.
Виставка «Вічно жива натура»
Галерея «Зелена Канапа», до 15 листопада
Четверо митців зі Львова представлять свої абсолютно нові твори створені спеціально для концептуальної виставки: Інна Шинкаренко, Костя Смолянінов – фото, Юлія Долинська – живопис, Микола Ступінський – графіка. Фотографія, живопис та рисунок з зображенням оголених, виконані без використання кольору – чорно-білі.
Виставка Софії Сулій «Сад зі слів і вогню»
Галерея сучасного сакрального мистецтва «IconArt», до 08 листопада
Виставка недавньох випускниці Львівської національної академія мистецтв (сакральне мистецтво) стала своєрідним продовженням виставки «Сад тіні та світла».
«Людина розвиває у собі Сад, ловлячи відлуння втраченого колись Раю, щоразу досвідчуючи піднесення від усвідомлення мети і процесу, та розчарування від неможливості досягнути досконалості. Намагаючись одягнути внутрішні прагнення у слова, чудується їх красою і змістом, та в той же час дратується обмеженою здатністю людської мови донести те, що словами не висловиш», – йдеться в анотації до виставки.
На головному фото: проект Аготи Вереш «Зелений щоденник», галерея «Дзиґа».