Новини культури України

Застосування і користь яєчної шкаралупи

9 вагомих приводів не відправляти яєчну шкаралупу в смітник.

Застосування і користь яєчної шкаралупи

Яйця – продукт, який є у кожного в холодильнику. Скільки яєць з'їдає в середньому сім'я за тиждень? Десяток або навіть більше? А що найчастіше відбувається з шкаралупою? Правильно, відходи відправляють у відро для сміття, інформує .

Насправді ж є щонайменше дев'ять причин не робити цього. Яєчна шкаралупа – джерело кальцію, і ми підкажемо, як знайти їй застосування і отримати максимум користі.

Шкаралупа допомагає боротися з дачними шкідниками.

Шкаралупа для компосту

Шкаралупу корисно додавати в компост.

Компост – органічні добрива, які багато дачників та мешканців приватного сектору отримують з відходів (в хід йдуть гній, бур'яни, відходи від фруктів і овочів). Сюди ж можна додати подрібнену яєчну шкаралупу або, що ще більш ефективно, настоювати воду на шкаралупі і виливати на компостну яму. Такі добрива точно підуть на користь урожаю.

Альтернативний дренаж для квітів у горщиках

Шкаралупу можна використовувати в якості дренажу.

Найчастіше квітникарі формують дренаж в горщиках з дрібних камінчиків або покупного керамзиту. Набагато простіше використовувати з цією метою шкаралупу: ефект буде рівноцінним, а вага горщика з квіткою зменшиться. Шкаралупи чудово вистачить на цілий рік, її слід замінити, наприклад, тільки при весняній пересадці квітів. Сумішшю з шкаралупи і землі, яка використовувалася у квітковому горщику, можна удобрити землю на дачі.

Природні горщики для розсади

Шкаралупа для саджанців.

Часто розсаду висаджують у пластикові стаканчики, при пересадці росток може бути травмований. Якщо ж зробити посадку в шкаралупі, то тоді і в землю можна сміливо висаджувати в ній же. Досить лише зробити знизу отвір, щоб спростити укорінення. Шкаралупа надалі буде служити добривом для рослин.

Шкаралупа – природне добриво

Подрібнену шкаралупу можна використовувати як добриво.

Природно, шкаралупою можна посипати землю на ділянці в якості добрива. Для цього потрібно попередньо подрібнити.

Для багатого врожаю овочів

Шкаралупа збагачує грунт кальцієм. Це корисно для томатів.

Щоб урожай помідорів, баклажанів і перцю був по-справжньому багатим, слід удобрювати грядки шкаралупою (посипати перемеленою або поливати водним настоєм). Ці рослини, сильніше за інших страждають від нестачі кальцію, ризик загноєння коренів високий. Така підгодівля – відмінна профілактика.

Порятунок від порушеної кислотності грунту

Застосування шкаралупи при порушеній кислотності грунту.

Якщо кислотність грунту на вашому городі збалансована погано, це може призвести до того, що рослини не будуть отримувати поживних речовин. Погана вегетація і загибель – ось яким буде підсумок. Дачники часто застосовують вапно, щоб знизити рівень pH грунту. Однак для цієї мети можна використовувати і яєчну шкаралупу. Результат буде не таким швидким, але зате застосування шкаралупи більш безпечним.

Засіб для боротьби зі слимаками…

Шкаралупа допомагає боротися з дачними шкідниками.

Якщо деякі рослини піддаються атаці з боку слимаків, то досить покласти навколо рослин великі осколки шкаралупи. Здається, що тендітний захист, але насправді дієвий!

… і навіть сусідськими котами

Сусідський кіт більше не буде приходити у ваш город.

Якщо ваш город облюбував сусідський котик, а вам це зовсім не по душі, то розкидайте по городу шкаралупу. Гострі краї прийдуться не до вподоби воркоту (але в той же час не ранять його), і непроханий гість піде геть.

Корисна підгодівля для птахів

Шкаралупа – корисна підгодівля для птахів.

У зимові холоди птахи особливо потребують підгодівлі, тому багато вішають годівниці біля будинку, у дворі або на балконі. Додайте до зерна подрібнену шкаралупу – і залишений вами корм стане не тільки поживним, але і корисним. Якщо ж у вас є своє господарство, то додавайте шкаралупу в раціон курей і гусей.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Exit mobile version