Актуальні новини

Змістовна розмова та розділена печаль: Відбувся круглий стіл “Творчий доробок Володимира Панченка”

Вчора в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся круглий стіл, присвячений працям доктора філологічних наук, професора, засновника «ЛітАкценту», друга й постійного автора газети «День» Володимира ПАНЧЕНКА (2.09.1954 – 14.10.2019).
У розмові 10 вересня з літературознавицею, методистом кафедри літератури Національного університету «Києво-Могилянська академія» Наталією Пелешенко, Володимир Євгенович поділився: «Якби ви знали, як мені хочеться працювати». І зазначив, що вийшов на новий рівень. Цей особливий вимір таланту літературознавця підтверджують і нагороди за його книжки. Наприклад, «Повість про Миколу Зерова» стала одним з переможців Всеукраїнського рейтингу «Книга року-2018», а праця «Сонячний годинник»  здобула спеціальну відзнаку Премії імені Юрія Шевельова за внесок в українську есеїстику… Про ці книжки та інші визначні наукові здобутки Володимира Панченка поговорили під час круглого столу.
Організаторами заходу стали Кафедра літературознавства НаУКМА, Центр європейських гуманітарних досліджень, Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства. «Сердечна подяка всім учасникам за гарну й змістовну розмову, за розділену печаль», – написала після події літературознавиця, доктор філологічних наук, професор Елеонора Соловей на своїй Facebook-сторінці.
Нагадаємо, це вже не перший захід, присвячений світлій пам’яті Володимира Панченка. «День» писав про вечір пам’яті у Національному музеї літератури України (№238-239, (2019)) та kmbs (№12-13, (2020)).
Марія ЧАДЮК, “День”
 

  Нацрада оштрафувала канали «НАШ», «112» і NewsOne за низку порушень під час ефірів

Залишити відповідь