Повнометражний художній фільм, який планують знімати з літа наступного, 2022-го року, по грудень 2023-го, має назву «Таємниця Ганни Барвінок». Ім’я цієї жінки тепер мало відоме. Якщо зараз згадують про Олександру Куліш, у дівоцтві Білозерську, псевдонім Ганна Барвінок, – то переважно як про дружину Пантелеймона Куліша, старшим боярином на весіллі яких був Тарас Шевченко. Фільм зніматимуть у жанрі історичного драматичного трилера на основі роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок», і він повинен відкрити глядачам ім’я забутої письменниці Ганни Барвінок, її роль у становленні постаті Пантелеймона Куліша та української літератури загалом.
Це перша екранізація твору Івана Корсака. Іван Феодосійович Корсак відійшов у вічність у 2017 році. Він багато років працював журналістом, був редактором кількох волинських газет, як письменник написав 17 історичних романів саме з історії України, також – автор публікацій про знакові або замовчувані постаті української історії. Родина та видавництво «Ярославів Вал», яке і друкувало романи Корсака, запровадили літературну премію його імені за твори, присвячені історії України.
Віктор Корсак, голова ради директорів VOLWEST GROUP, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, доктор економічних наук (і син Івана Феодосійовича), в коментарі «Дню» зазначив: «Ми виграли грант від Українського культурного фонду на написання сценарію до фільму “Таємниця Ганни Барвінок” на основі роману Івана Корсака. Зараз чекаємо початку переговорного процесу з УКФ для узгодження всіх деталей та підписання договору. Після цього розпочнемо писати сценарій. Сценарій буде писати кінопродюсерка та сценаристка Юлія Чернявська. Зазначу, що у наших планах створити повнометражний художній фільм у жанрі історичного драматичного трилера. Для Волині цей проєкт унікальний, адже подібного тут ще не створювали. Як тільки завершимо зі сценарієм, плануємо починати знімати фільм своїми силами. Дуже сподіваємось на допомогу держави або ж на продовження співпраці з УКФ вже в роботі безпосередньо над зйомками».
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк