Культура

Український ПЕН-клуб назвав найкращі книжки року

Український ПЕН-клуб сформував список найкращих книжок 2018 року, які з’явилися друком у вітчизняних видавництвах.

Перелік найкращих українських книжок за версією ПЕН опубліковано на сайті організації.
До списку увійшли художні твори, нон-фікшн-видання, книжки для дітей і підлітків, альбоми та гуманітаристика.
Цей список, як зазначили його укладачі, буде корисним для тих, хто саме роздумує, що варто почитати під час довгих вихідних, а також для тих, хто наприкінці грудня традиційно підсумовує прочитане за рік і запитує себе, чи раптом не лишилася без уваги котрась із обов’язкових до прочитання книжок. “У списку Українського ПЕН – лише must read, лише видання, які вразили, вплинули, змінили, а головне – які обов’язково хочеться порадити чи подарувати іншим”, – наголошується в повідомленні.
Так, у топ найкращих українських прозових книг 2018 року за версією ПЕН увійшли: роман Юрія Андруховича “Коханці Юстиції”; збірка Андрія Бондаря “Церебро”; збірка Христі Венгринюк “Народжуватися і помирати взутими”; роман Марини Гримич “Ажнабія на червоній машині”; роман Макса Кідрука “Де немає Бога”; збірка історичних повістей та оповідань Юрія Косача “Сеньйор Ніколо”; роман Олега Коцарева “Люди в гніздах”; роман Андрія Куркова “Серые пчелы”; роман Мирослава Лаюка “Світ не створений”; роман Андрія Любка “Твій погляд, Чіо-Чіо-сан”; збірка прози сучасних українських письменників “Лялька. Оповідання про дитинство”; роман Стеха Марко Роберта “Голос” та інші.
Серед найкращих українських видань для дітей та підлітків у ПЕН назвали: книгу “Туконі – мешканець лісу” Оксани Були; “Цукровий півник” Юрія Винничука; “Мері” Сашка Дерманського; “Раз овечка, два овечка” Галини Крук; “Опікуни для жирафа” Оксани Лущевської; “MOX NOX” Тані Малярчук; “Щирик зі змієвої гори” Володимира Рутківського.

 

  «Запит соціуму може бути далеко не мистецьким»

Залишити відповідь