ЮВІЛЕЙ

02554
FIPRESCI відзначає 90-річчя

 Міжнародна федерації кінопреси (FIPRESCI) складається з національних організацій 50 країн світу, а також індивідуальних членів, які представляють ще 20 країн. Українська гільдія кінокритиків НСК України (голова Сергій Тримбач) вступила до ФІПРЕССІ в 2011, і відтоді українські кінокритики беруть участь у роботі організації. Їхню діяльність координує Олександр Шпилюк. У Барі проходить щорічна генеральна асамблея організації. Саме тут, на Міжнародному фестивалі у Барі (Bari International Film Festival), 21-28 березня 2015 р., ФІПРЕССІ почало відзначати своє 90-річчя.  Була проведена унікальна серія майстер-класів видатних майстрів кіно, і це стало центральною подією кінофестивалю. Ален Паркер, Нанні Морреті, Жан-Жак Анно, Коста-Гаврас, Етторе Скола, Анджей Вайда, Едгар Рейтц та Маргарет фон Тротта були нагороджені Платиновими нагородами ФІПРЕСІ.

Класик польського і світового кіно Анджей Вайда тричі відзначався нагородами ФІПРЕССІ за свої картини «Попіл та діамант», «Людина з мармуру», «Лепеха». Складний шлях Польщі, її повернення до Європи, написаний його фільмами. Адже,  тільки зараз  поляки повністю в Європі, а нещодавно, були по другу сторону її кордону, - підкреслив режисер на своєму майстер-класі після перегляду картини «Катинь» у розкішному театрі Петруццеллі – головному майданчику кінофестивалю в Барі. Акцентуючи увагу на трагедії в Катині, де загинув його батько, Вайда зробив наголос на важливості донесення історичної правди. Режисер розповів, як польські офіцери, розуміючи свою невідворотну страту, вкладали до своїх кишень газети, щоб саме за ними можна було колись дізнатись про дати цих страшних подій.   

Представлений на кінофестивалі в Барі фільм Олеся Саніна «Поводир» підтверджує думку Анджея Вайди.  Картина не тільки стала лідером прокату серед українських фільмів у 2014 р., але й, за свідченням прокатників, побила рекорд і перевищую загальну кількість глядачів, які подивилися всі зроблені за рокі незалежності українські фільми.  На представленні «Поводиря» в театрі Петруццеллі і на своїй прес-конференції режисер закликав до солідарності з українським режисером Олегом Сенцовим, який за безпідставним звинуваченням був арештований і звинувачений Росією у тероризмі. Олесь Санін вірить, що правда сильніша за пропаганду, а камера сильніша зброя ніж куля.

 

Наталія Мусієнко, член ФІПРЕССІ,  Барі-Київ 

На фото – Анджей Вайда проводить майстер-клас в театрі Петруццеллі, на Міжнародному кіно-фестивалі у Барі, ІталіяПопередня публікація розділу 100 днів Кабміну: Культура
Наступна публікація розділу Реалії інформаційної війни Росії

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар