Кіно про Лесю Українку

0432
Кіно про Лесю Українку ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У бібліотеці імені Павла Усенка Дніпровського району столиці відбулася презентація фільму, присвяченого Лесі Українці. В основу стрічки покладені уривки з моно-вистави Юлії Сак «Без надії сподіваюсь».

Юлія Сак, разом з режисером Ольгою Тичиною-Яновською, працює за сольним проектом. В її репертуарі моно-вистави «Ніка Турбіна. Політ», «Загадка Віри Холодної», «Мелодія любові» (за творами Зиновії Душкової), «Шекспір. Гете», «Мить і вічність» (присвячена поетесі Ліні Ошеровій), «Сім жіночих історій», вистава-концерт «Багатогранність».

Значна частина творчості артистки присвячена українській тематиці. Зокрема, в її репертуарі «Скорботні мотиви» Павла Тичини, «Маруся Чурай» Ліни Костенко, «Роксолана» Павла Загребельного. Першою серед українських митців вона почала виконувати поетичні твори сучасної письменниці Марії Морозенко. Планує зіграти у моно-виставі за творами Миколи Гоголя. Крім цього Юлія активно знімається в кіно.

Створити виставу за творами Лесі Українки 2006 року запропонувало керівництво Будинку актора Національної спілки театральних діячів України. З цією постановкою Юлія Сак об’їздила багато міст України, побувала на гастролях у Білорусі. Наразі запрошена з виставою до Волині.

«З творчістю Лесі Українки я познайомилася, коли навчалася в школі. Ще тоді відчула настільки мені близька ця поетична і, водночас, сильна людина. Важко сказати, який твір поетеси є моїм улюбленим, у кожному я знаходжу щось своє, щось близьке мені. Виставі «Без надії сподіваюсь» вже більше десяти років. Звичайно, за цей час багато що змінилося в нашому житті. Сьогодні я вже дещо по іншому сприймаю творчість Лесі Українки, але зараз вона мені стала ще ближчою», - зізналася Юлія Сак.

«Леся Українка – видатна поетеса. Слава Богу, що Україна народжує таких геніїв. Дуже хочеться, щоб у нас і надалі з’являлися такі визначні особистості, але щоб вони мали кращу долю ніж Леся. Щоб наша земля розквітала талантами, а ми всі жили в мирі та благодаті», - продовжила режисер-постановник стрічки Ольга Тичина–Яновська.

Презентований фільм був створений на студії «Золотий Фенікс». До нього увійшли фрагменти з вистави «Без надії сподіваюсь», відзняті у різні роки. Тут глядачі можуть побачити переживання Любаші з «Блакитної троянди», мужню Касандру з однойменної драми, неповторну Мавку з «Лісової пісні» і навіть саму Лесю Українку (вірш, присвячений пам’яті Сергія Мержинського).

На закінчення презентації учні київських шкіл виконали поезії Лесі України, а також інструментальні твори на музику сучасних композиторів.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото Ольги ТИЧИНИ-ЯНОВСЬКОЇМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар