СУСПІЛЬСТВО Національна спадщина

Національна спадщина

1151

Гість нашої редакції – Олексій Рижков, радник-координатор Програми міжпарламентського співробітництва ООН при Верховній Раді України, співголова ВАС ООН, керівник проекту країн-донорів ООН/ЮНЕСКО з відновлення національної пам’ятки культурної спадщини Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря у селі Нові Петрівці Київської області.

1541

Вона називала себе непохитною українкою, хоча зростала в російському середовищі. Олена Теліга - українська поетеса та діяч ОУН першої половини XX століття. 

2055

Спогадами про геніальну Тетяну Яблонську ділиться її наймолодша донька Гаяне Атаян, яка теж живописець і порядкує у майстерні матері. 

2307

24 лютого виповнюється 100-річчя від дня народження української народної художниці Тетяни Яблонської.

2444

Неабиякі пристрасті розгорнулися довкола барельєфа «Архангела Михаїла», якого можна побачити, завітавши до Музею історії Києва.

749

Український історик та академік Михайло Грушевський називав Чернігів «Українською Равенною». Не даремно, бо місто віддавна приваблювало своєю історією, унікальними соборами і монастирями...

5891

Повний відео-запис брифінгу щодо Звіту про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра (Україна)»

1561

За короткий період Національний музей історії України став українським за духом, сучасним за змістом і перетворюється в європейський за формою.

1167

Наприкінці минулого року виповнилося 155 років від дня народження Євгена Чикаленка.

289

Дослідник Тернополя Тарас Циклиняк знайшов поштівку, створену на зламі ХIХ − ХХ століть.

8053

На цю публікацію автора спонукав перегляд прем’єри хореографічної вистави «Сезони життя» на музику Євгена Досенка у виконанні студентів Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря.

6697

Симфонія Максима Березовського повернулася в Україну після 200-річної невідомості.

11532

До Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини України, як найяскравіші елементи від Київщини, збираються внести обряди привітання, героїчні епоси, літописання, святкові обряди, традиційні ремесла та народні погодні прикмети.

18270

"Козацькі пісні Дніпропетровщини" включені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, які потребують негайної охорони