Перший крок брейк-дансу на великій сцені

02593
Перший крок брейк-дансу на великій сцені

І знову, чи як завжди, здивували столичні оперетівці. Цього разу постановкою сучасного балету з елементами хіп-хопу «ПЕРЕМІЩЕННЯ\Motion». Франко-український танцювальний проект реалізував французький хореограф Браїм Бушелагем, який неодноразово бував в Україні раніше і, придивившись до наших брейкерів, зрозумів, що ці юнаки і дівчата можуть здивувати навіть світ.

13 обраних із сотень учасників, що представили різні регіони України (Харків, Запоріжжя, Дніпро, Київ тощо) у цій неймовірно красивій виставі, є чемпіонами всіх рівнів у танцях різних жанрів. Але для кожного з них вибором став брейк-данс як метод самовираження й самореалізації інтелектуальних здібностей. Не дивуйтеся, коли йдеться саме про інтелект учасників проекту. Адже за плечима цих танцівників – виші, а в декого – і дві вищі освіти. Про це кожен з них розповів під час брифінгу, який відбувся після показу вистави на сцені Київського національного академічного театру оперети.

Отакий майже космічний злет стався з тими, кому пощастило потрапити у цю постановку і довести всім скептикам, що брейк-данс може бути представлений і як балетно-танцювальне дійство на будь-якій сцені. До цього можна додати ще те, що учасниками його стали не лише танцівники чоловічої статі, бо це дуже нетипово саме в цьому випадку. Серед юнаків яскраво виділялися й танцівниці, а в однієї з них – за плечима школа і практика класичного балету.

Диво-дивне. Бо ж таки всі вони щасливчики: після прем’єрних показів у столичному театрі оперети гастрольний графік артистів обіцяє бути таким, якому можна лише побажати європейського успіху й тріумфу. Від Франції – до інших країн Європи наші артисти будуть демонструвати високу школу самодіяльного танцю ентузіастів, які зруйнували всі наявні канони ставлення до цього пласту культури.

Але, власне, після розмов і знайомства з французьким режисером Браїмом стало зрозуміло, що європейський досвід уже давно свідчить про те, що цим Європу й світ важко здивувати. Щоб стати поміченими і високо оціненими там, слід показати надзвичайно високий клас роботи. Таке завдання і ставив перед собою режисер та його команда. І, судячи з усього, виконане воно на відмінно – з усіх точок зору. Адже у брейкерів є одне правило – перемагати в усьому і скрізь. В цьому вони бачать сенс свого захоплення брейк-дансом, який включає й елементи хіп-хопу, виконані цією командою бездоганно професійно. Танцівники вирішили «написати новий розділ у своїй історії, відкривши для себе з Браїмом Бушелагемом авторський хіп-хоп», який підкреслює глибинність знань митців про цей стиль і його коріння.

У кожного з них – своя зворушлива історія, яку вони розповіли мовою танцю на сцені. А всі члени команди – споріднені душі, що тягнуться до світла і прагнуть поділитися ним з людьми, які розуміють їх та їхні бажання. Отакий своєрідний дух «егрегоріанства» панує в залі протягом усього дійства. Вистава, яка триває більш ніж годину, промайнула блискавично і залишила по собі глибокий спомин про прекрасні моменти, які дарує людині зустріч із мистецтвом.

Та поділитися своїми враженнями про музичне оздоблення «ПЕРЕМІЩЕННЯ» варто ще й тому, що воно додало особливого ефекту сприйняття досить незвичного матеріалу. Відкриттям стала участь у постановці молодого й обдарованого українського музиканта і композитора, киянина Андрія Симоновича, якого молодь знає як Rugaroo, автора 5-и альбомів, де майстерно поєднано ритм з експериментальним звуком. Але цей композитор за вісім років підготовки до нинішніх проектів присвятив себе ще й написанню складних мелодій для фортепіано. І все це в комплексі має відповідний ефект, адже сім треків, про які Андрій Симонович скромно розповів під час брифінгу, потужно підсилили сприйняття вистави.

Звичайно ж, усе це сталося в результаті підтримки та співпраці з низкою французьких інституцій, але… Підтримують же найкраще і найкращих. Тож можна сказати, що брейк-дансери своєї мети досягли з першого кроку.

Леся САМІЙЛЕНКОПопередня публікація розділу За національну честь і гідність
Наступна публікація розділу Музика повертає до життя

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар