Помилка чи обман?

0773
Помилка чи обман? ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Днями,  в інформаційному агентстві «Українські Новини» відбулася прес-конференція на тему «Закріпачення творчих працівників України – помилка або свідомий обман?». Було обговорено Закон 955-VIII, який призвів до масових порушень прав людини і звільнення творчих працівників. У прес-конференції взяли участь представники артистичної спільноти, профспілківці та громадські діячі.

Закон 955-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівних державних і комунальних закладів культури» був прийнятий 28 січня 2016 року у Верховній Раді України. З самого початку його метою було очищення керівного складу закладів культури від старих комуністичних та корумпованих кадрів. Але, за словами голови ППО Національної опери ВППУ ім. Києва Віри Корнилової, закон подіяв зовсім в протилежному напрямку і від нього постраждали артисти,  яких перевели на короткострокові контракти строком від 1 до 3-х років. Відтак, вони втратили усі ті гарантії, які надавала їм Конституція та трудове законодавство.

«Усі артисти опинилися під загрозою звільнення. Цей закон не містить жодних критеріїв, за якими керівник зможе оцінювати їх професійність. Чи працюватиме артист - тепер залежить тільки від директора, як  і термін, вказаний в контракті. Тепер для артиста головне - подобатися директору. Складається враження, що закон ухвалили для того, аби узаконити корупційну діяльність керівників закладів. Це негативно впливає не лише на трудові колективи театрів, але й на розвиток культури в цілому», - зазначила Віра Корнилова.

Ініціаторами створення закону були народні депутати Сергій Тарута, Микола Княжицький, Марія Матіос та Ірина Подоляк. З самого початку його прийняття, артисти почали подавати сигнали тривоги, але їхні звернення були проігноровані. Також парламентарі проігронували юридичні висновки експертних комісій Верховної Ради, лист Міжнародної Федерації музикантів, положення Конституції та чинного законодавства, говорили учасники прес-конференції.

Артисти розповіли, що в Європі теж існує контрактна система, але переважна більшість контрактів є безстроковими, тому закон 955-VIII європейській практиці не відповідає.

«З таким документом культури в Україні не буде. Якщо сьогодні влада зазіхнула на тих людей, які працюють в державних закладах освіти, то завтра вона зазіхне й на працю незалежних артистів. Ми йдемо фактично до катастрофи і норми в цьому законі є абсолютно не прийнятними. Якщо сьогодні не будемо докладати зусилля, аби захистити права артистів державних закладів культури, то завтра не зможемо захистити своїх. Нам необхідно домогтися скасування цього законопроекту у Верховній Раді», - закликав голова центрального виконавчого комітету Європейської партії України Валерій Кличко.

Обурила ця ситуація і Народну артистку України Раїсу Недашківську. Вона сказала, що не може зрозуміти дії парламентарів, які призводять до знищення української культури.

Артисти занепокоєнні і новим проектом Трудового кодексу, що незабаром буде ухвалений, бо він суттєво розширить підстави для укладення короткострокових договорів.

«Цей закон став фактично провісником ухвалення нового проекту  Трудового кодексу. Те, що сталося з нами, працівниками культури, завтра торнеться усього трудового народу», - зауважила Віра Корнілова.

Захід організували незалежні профспілки та громадські діячі.

Оксана Бруско

Фото: ukranews.com, gazeta.ua

 Попередня публікація розділу Час змушує шукати нову щирість
Наступна публікація розділу Театр починається… з квесту

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар