Шевченко в стилі реп

0481
Шевченко в стилі реп

Міха Невідомський – учасник музичних гуртів «Проти волі», «Танго над прірвою», «2013» наразі відомий, як соліст музичного колективу «АПОКРИФ», якому вже 5 років. Міха палкий прихильник творчості Тараса Шевченка. Свого життя не уявляє, як без музики, так і без того, щоб хоч раз на тиждень не відкрити «Кобзаря». Звідки така любов до Шевченкового слова та як вдалося покласти твори Кобзаря на реп та чим український реп відрізняється від російського, музикант розповів для газети «Культура і життя».

Що тебе наштовхнуло зачитати репом вірші Тараса Шевченка?

Випадково. Пам’ятаю якось в інтернеті натрапив на вірш «Не женися на багатій». У мене якраз був такий момент в житті, що цей вірш запав мені в душу. Мабуть, і досі є моїм улюбленим. Виникла ідея спробувати покласти його на музику. Вийшло. Так пішло-поїхало, я став читати інші вірші, вони дуже добре клались на біти. Насправді я вважаю, що Шевченко в усіх стилях має бути, навіть в попсі. Не знаю, чи в шансоні він би вийшов, але у всіх інших стилях він дуже круто звучить.

Ідея проекту «АПОКРИФ» читати реп на вірші письменників?

Я би сказав, що це фішка, але крім цього завжди є і будуть свої пісні. Це ті вірші у яких я бачу сенс і які співпадають з моїми поглядами на життя.

Скільки ти можеш нарахувати пісень на вірші поетів і яких саме?

На вірші Шевченка найбільше - 25, якщо всіх разом взяти поетів, то близько 60. На першому місті Тарас Шевченко, на другому Ліна Костенко, на третьому Іван Франко, далі Василь Стус і так далі.

Коли ти читаєш «Кобзар» продовжуєш відкривати нові поезії для себе?

Для мене «Кобзар» - настільна книга. На моєму письмовому столі Біблія лежить, а біля неї «Кобзар», я в ньому завжди відкриваю нове. Я дуже не люблю, коли деякі люди, як бачать у мене «Кобзар» говорять – ти що патріот. У них чомусь Тарас Шевченко асоціюється тільки з патріотизмом. А насправді він був людина, яка не лише бачила світ, а мала свій глибокий світ і говорила про ті проблеми, які зараз актуальні. Він був людиною з своїми «мухами в голові», людиною, яка шукала сенс життя. Адже і нотки буддизму можна знайти у його творчості. Так, наприклад, проблеми молодої сім’ї, одразу згадується Шевченко: «а молоді, як зійдуться, то любо та тихо, як у раю, а придивишся – ворушиться лихо». Тобто і зараз ті самі проблеми. Будь-яку проблематику можна знайти у віршах Тараса Григоровича. Коли мені погано я завжди читаю «Кобзар» і він мене надихає. Я відчуваю ту силу і прагнення писати через біль і страждання…

Якби Шевченко жив у цей час?

Я б дуже хотів з ним познайомитись і я певен, що знайшов би спільну мову…

Чи бачиш зміни в українській музиці?

Щодо музики є певні зрушення є, але вони мене і радують і не радують водночас. З одного боку стало більше української музики, а з іншого боку така музика, як «Дзідзьо» скажімо, на мою думку, деградує… Деградувати, що російською, що українською – все одно деградувати. Як на мене свідомої музики дуже мало. Зараз, до прикладу, Святослава Вакарчука стали в раз десять більше крутити, а молоді гурти, як не могли пробитись, так і не можуть…

На фестивалях теж я бачу таку тенденцію, що запрошують одні й ті самі гурти. Я вважаю, що кожен фестиваль має відкривати 1-2 молодих гурти, щоб української музики ставало щоразу більше.

Чим український реп відрізняється від російського репу?

Український реп відрізняється від російського тим, що тут переважно освічені люди. Нема такого, що пропагуються двори, наркотики тощо. Навпаки – в більшості український реп проти цього, він за здоровий спосіб життя. Також дуже відрізняється тематика. Український реп він більше інтелектуальний, більш патріотичний. Часто вплітаються фолкові мелодії. У своїй більшості він за здорові цінності. Тому нажаль багато людей, які не слухають реп досі мають стереотипи: типу, якщо ти репер, то ти якийсь наркоман…У російському репі може так і є, але не в українському.

Єлизавета ТарасоваПопередня публікація розділу Повернення Сергія Борткевича
Наступна публікація розділу Художниця з України створила анімацію для техаського гурту

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар