Шевченків рок

02006
Шевченків рок

9 березня особливий день для нашої країни, адже цього дня народилась людина, яка має найбільше пам’ятників по всьому світу, людина, завдяки якій ми не втратили нашої державності – Тарас Григорович Шевченко.

Цього тижня не тільки Київ, а безліч куточків світу, де є українці, відзначали річницю від дня народження Тараса Григоровича різними способами. Адже чим більше часу проходить – тим складніше стає підходити до святкування з креативом.

Одним із непересічних заходів, який відбувся у Києві цього дня – став гала-концерт фіналістів конкурсу «Ше.Пісня». Того вечора в арт-пабі «Бочка на Подолі» було надзвичайно гаряче, адже свято розпочав гість гала-концерту гурт «Go-A», який минулого року був серед переможців «Ше.Пісні». Далі за програмою виступили гурти і виконавці, які увійшли в п’ятірку найкращих: Віталій Радиш, Дмитро Оленич, Богдан Тарасюк та гурт «САД».

«Ше.Пісня» вже відбувається вдруге, і вдруге я дивуюсь, наскільки по-свіжому можуть бачити Шевченка сучасні музиканти. Задача нашого фестивалю Ше.Фест, і нашого конкурсу Ше.Пісня показати Тараса Григоровича не лише молодим і сучасним, а розбити ту кам’яну брилу кріпака-Тараса, яка осіла на його тім’ї. Тарас Шевченко – герой, і не тому, що частина його творів надихнула українців на власну державу, а тому, що писав твори українською, проживаючи більшість життя не в Україні. Шевченко – живий, і не тому, що він досі актуальний, а тому, що його творчість тонко психологічна. Шевченко різний! І в цьому могли переконатись усі присутні на гала-концерті Ше.Пісня, бо ж різним його бачать музиканти», розповіла організатор конкурсу Юлія Капшученко-Шумейко.

Напередодні дня народження Тараса Шевченка був проведений пісенний конкурс, участь у якому брали всі бажаючі гурти. Оцінювало конкурсантів високоповажне журі: музикознавець, головний редактор журналу «Музика» Володимир Корнійчук, лідер гурту «Веремій» Віталій Калініченко, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, екс-солістка гурту «ДримбаДаДзига» Ольга Троян, та організатор фестивалю Тараса Шевченка «Ше.Fest» Юлія Капшученко-Шумейко, які обрали 10 найкращих композицій, що увійдуть до збірника пісень. Зокрема це дуети: «Лісова Пісня» «Ой люлі, люлі, моя дитино», UKULELE&MORE «Ой баю, баю» (рос.), МЕЛОРІ «Думка», Поророка «Нащо»; гурти: «САД» «Єсть на світі доля», «EFIR» «Твої діти»; виконавці: Богдан Тарасюк «Катерина», Дмитро Оленич «Думи мої», Сергій Малега «За байраком байрак», Віталій Радиш «Гомоніла Україна».

Однак, перемогу у конкурсі та статуетку «Ше.Пісня - 2017» отримав рок-гурт «САД».

Вечір-святкування дня народження Тараса Шевченка пройшов у невимушеному сучасному форматі. Позитивний настрій дійства підтримував талановитий ведучий Олександр Висоцький. А куратор проекту «Відео.Кобзар» Єлизавета Тарасова провела поетичний батл, де всі бажаючі гості змогли прочитати улюблений вірш Тараса Шевченка, перемогу у якому здобув юний школяр-читець Олександр Носенко.

Конкурс «Ше.Пісня», який організовано в рамках «Ше.Фесту» - це ті заходи, які покликані руйнувати стереотипи, виховувати нові покоління та витісняти російськомовне «музичне сміття», яким нас намагаються годувати деякі телеканали країни.

 

 

Переможець

Один з фіналістів

Фіналісти

https://soundcloud.com/vitaliy-radysh/vtaly-radish-gomonla-ukrana?utm_source=soundcloud&utm_campaign=share&utm_medium=facebook

https://soundcloud.com/m04ckggay8pm/bogdan-tarasyuk-katerina 

 

Еліза Солодка

Фото Лариси ЛавренчукПопередня публікація розділу «ЛІМБ»: стрибнути вище голови
Наступна публікація розділу Кібервійна: український сектор оборони

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар