Виставка колажів та малюнків Олександра Муратова

0433
Виставка колажів та малюнків Олександра Муратова ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

5 липня о 18. 00 галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» (Київ, вул. Десятинна, 13) презентує виставку колажів та малюнків Олександра Муратова.

В експозиції представлені твори, виконані автором у різні роки.

Олександр Муратов – український кінорежисер, письменник, художник, журналіст. Народився 21 квітня 1935 р. у Харкові в родині відомого українського поета Ігоря Муратова. 

У 1941–1942 рр. був евакуйований до міста Самарканд, де спочатку перебував у дитбудинку, а потім жив в узбецькій родині.
В 1944–1952 рр. жив у Харкові й у 1950–1952 рр. був зв’язковим УПА.
У1949– 1950 рр. навчався у Харківському художньому училищі.
У1952– 1959 рр. навчався у Всесоюзному державному інституті кінематографії в Москві, спочатку на операторському, а потім на режисерському факультеті. Проходив практику на зйомках фільму «Поема про море» у О. П. Довженка.
Як художник оформлював книжки.

У 1959 р. разом із Кірою Муратовою зняв на кіностудії ім. Горького фільм «Біля Крутого яру». З нею ж поставив на Одеській кіностудії фільм «Наш чесний хліб», а згодом самостійно зняв фільм «Явдоха Павлівна».
З 1969 р. і дотепер працює на Національній кіностудії
ім. О. Довженка.

У творчому доробку Олександра Муратова 20 художніх фільмів (найбільше відомі – «Гуси-лебеді летять» за повістю М. Стельмаха,  «Любаша», «Золотий ланцюг» за романом О. Гріна, трилогія за творами М. Хвильового, відзначена премією Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка «За визначний внесок у національне та державне відродження України»: «Танго смерті», «Геть сором!» , «Вальдшнепи» ; «Татарський триптих» за новелами
М. Коцюбинського) , 3 документальних і 4 телевізійних фільми  (найбільше відомі  – серіали «Стара фортеця» за трилогією В. Бєляєва  та «Гонки по вертикалі» за сценарієм братів Вайнерів).

На кіностудії «Контакт» створив 4 біографічні стрічки, а в «Продюсерському центрі некомерційних медичних фільмів» зняв 9 стрічок про видатних медиків минулого і сучасності.
Як художник займається графікою та колажем.  

Виставка триватиме до 11 липня.

 Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар