Матері, просіть сьогодні ласкавої долі своїм дітям!

У православ’ї 25 листопада вшановують святителя Іоанна Милостивого патріарха Олександрійського. За народним календарем дата називається День Івана, Іван сніжний, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Іоанн?

Проживав Іван у I столітті, його отець Єпіфаній був губернатором на Кіпрі. У молодому віці Іван одружився, у них із дружиною народилися дітки. Проте щастя виявилося недовгим, дружина і діти Івана померли, а він все своє подальше життя присвятив турботі про бідних людей.

Іван не брав чернечий постриг, не був кліриком, але народ обрав його патріархом Александрії. На цій посаді Іван насамперед порахував всіх нужденних і бідних у місті, і розділив між ними порівну своє майно.

Які на цей день традиції і обряди?

У народі існує повір’я, що кожна порада, яку дають 25 листопада, виявляється правильною. Так що, молодь, прислухайтеся сьогодні, що вам радять старші, вони поганого не побажають.

День Івана здавна вважався на Русі одним із найбільш вдалих в році для здійснення дорогих і великих покупок. Вірили, що придбана сьогодні річ, буде довго радувати і служити.

Тільки не можна в цей день незаміжнім дівчатам нове взуття купувати, інакше можуть приректи себе на довгу самотність і невдачі в особистому житті. За народними прикметами, якщо дівчина не зустріла свого судженого до Дня Іоанна, то ще до самої Масниці їй доведеться в дівках просидіти.

Жінки на Русі 25 листопада намагалися своїх чоловіків горіхами досита нагодувати, щоб вони поменше бурчали, а більше виявляли ласки та уваги.

Здавна повелося у слов’ян, що 25 листопада — день добрих справ. Треба сьогодні обов’язково щось добре зробити. Це зарахується рідним, які вже відійшли в інший світ.

  Маша Єфросиніна радить як пережити осінню хандру

Жінки, не пропустіть цей день, просіть у Вищих Сил ласкавої долі для своїх діточок.

Будь-яка мати з самого народження малюка бажає йому щастя, здоров’я і ласкавої долі. На Русі жінки щоранку починали з молитви про дітей. Просити за своїх чад можна по-різному: читати акафісти святим, Божій Матері, Спасителю або звертатися своїми словами. Кожне щире материнське слово буде почуте.

25 листопада молять Івана Милостивого, щоб послав дітям щасливе і благополучне майбутнє, захистив від хвороб і дарував міцне здоров’я. Молитва набуває особливу дію і силу, якщо читати її в храмі перед іконою святителя Іоанна.

Проте в сучасному світі не кожна мама знає, як правильно попросити Вищі Сили про свою дитину. Деякі неправильно думають, що достатньо прочитати набір магічних слів і малюк одразу стане здоровим, з багатим і успішним майбутнім.

Запам’ятайте, чудеса бувають, але вони відбуваються лише завдяки щирій материнській молитві. Адже тільки серце матері здатне по-справжньому співчувати і співпереживати дитині. Тільки мама може покаянно звернутися до Господа і отримати в дар неможливе.

Для того щоб молитва матері була почута Всевишнім, читати її потрібно правильно:

1. Робіть це не від випадку до випадку, а регулярно. Пам’ятаєте, як сказав сам Ісус: «Просіть, і буде вам дано. Шукайте, і буде знайдено. Стукайте, і вам відкриють».

2. Моліться з покаянням і усвідомленням своїх гріхів.

3. У першу чергу звертайтеся до Бога, потім до Богородиці, потім до Ангела-Хранителя та інших святих. Молитва Творця вважається найсильнішою.

4. Не читайте молитовний текст у вигляді заклинання, вникайте в нього, будьте уважними, він складений благочестивими і святими людьми. Обов’язково пропускайте молитву через серце.

  «Забуті»: пропаганда, контрабанда, опір та любов

Погодні прикмети на 25 листопада:

  • Якщо сьогодні хмари низько по небу пропливають, то чекайте сильного похолодання. Якщо ж вони ще й рухаються проти вітру, значить у найближчу добу випаде сніг.

  • Дощова погода 25 листопада віщує таку ж вогкість до лютого.

  • Завзяті і гучні горобці розцвірінькалися в день Іоанна — до відлиги.

  • Чекайте морозу, якщо вугілля в каміні або в печі яскравіше звичайного розпалюється і тяга стала сильнішою. І, навпаки, при сирій погоді кажуть тьмяні вуглинки і слабка тяга.