27 квітня — Мартин Лисогон: історія, традиції та прикмети свята. В цей день заборонялося обманювати, сваритися і давати неправдиві обіцянки.

Мартин Лисогон — подія, яка відзначається щорічно 27 квітня. Це свято вважається християнським. Дата приурочена до пам’яті святого Мартина I, який був Римським папою, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Назва Лисогон має певне значення і пов’язана з такою твариною, як лисиця. У цей день тварини йдуть з насиджених будинків — нір і відправляються на пошуки нового житла. У певний період свого життя лисиці стають неуважними, вони нічого не бачать і не слухають навколо себе, тому є відмінною мішенню для любителів полювання.

Святий Мартин народився в Стародавній Італії. Це було на початку 620 року. Хлопчик ріс зразковим і слухняним, шанував старших і допомагав людям похилого віку. Мабуть, це допомогло розкритися його потенціалу священника. З дитячих років Мартин любив Святу Церкву, вірив у Бога і терпляче шукав розради в молитвах. Коли настали його юнацькі роки, він став священником монастиря, в якому навчався. Пізніше, після того як відійшов Папа Федір I, Мартін зайняв його місце.

Святий проповідував і навчав вірі всіх, хто бажав. Люди стікалися в церкву, слухали молебні, вчили псалми. Проповіді Мартина відрізнялися неймовірною глибиною і наповнювали людські душі радістю. У той час в Італії не було єдиної віри християнства; залишалися ще ті, хто вірив у язичництво, поклонявся багатьом богам і приносив людські жертви на вівтар своєї віри. Мартин був глибоко обурений цим варварським ставленням до людських життів. Адже Господь вчив добру і милосердю, віра, на його думку, повинна приносити радість.

Влада Італії не підтримали мученика в його заборонах на язичництво і задумала позбутися від нього. Якось вночі правитель Італії наказав своєму воєначальнику заарештувати Мартина. Той злякався. Тому підіслав до нього звичайного солдата армії, мета якого була вбити Папу Мартина. Того ж дня солдат осліп.

  Емоційна історія кохання: вагітна дружина Віталія Козловського стала головною героїнею його нового кліпу

Святого заарештували і відправили на Острів Наксос, де він відбував ув’язнення. Роки, проведені в муках, залишили значний слід на здоров’ї Папи. З каторги він повернувся брудним і немічним старим в лахмітті. Коли його привели до правителя Італії, той лише посміявся над його зовнішнім виглядом і віддав на потіху натовпу.

Прожив Папа Мартин після цього недовго, помер він на острові Херсонес, де відбував довічне ув’язнення.

Традиції та обряди

У цей день кожен поважаючий мисливець виходить на лисиць. Річ у тім, що ці звірята влаштовують собі новосілля: вони йдуть з обжитих за зиму нір, в пошуках нового будинку. Поки вони вибирають місце і риють яму, облаштовуючи новий будинок, лисиці стають короткозорі. Навіть якщо мисливець підійде зовсім близько, звір навряд чи зверне на нього увагу. Бідолахи стають в такі моменти прекрасною здобиччю.

Цей святковий день також хороший для сватання. Багато пар, прийнявши рішення одружитися, в цей день знайомлять своїх батьків. Влаштовують урочисту церемонію, на якій наречений ще раз робить пропозицію нареченій.

Ворон в цей день вважається птахом удачі. Щоб задобрити пернатого друга потрібно зварити тарілку вівсяної каші і винести її на вулицю в блискучій мисці. Птах обов’язково помітить блиск і підлетить поласувати частуванням. Вважається, якщо залучити ворона на день святого Мартина, то весь рік птах буде охороняти будинок і господарів від невдач.

Прикмети

  • Коли в день Мартина Лисогона пішов дощ — це добрий знак. Земля буде м’якою і податливою, а оранка стане легкою.
  • Якщо цей день сонячний, то і урожай вродить хороший.
  • Коли в небі подушні хмари мішаються з грозовими темними хмарами, значить, літо буде дощовим.
  • Чим більше в день Мартина працювати, тим легше будуть даватися будь-які починання в майбутньому.
  Усик виграв бій у Джошуа за чотири чемпіонські пояси: подробиці, фото