Сьогодні зробіть щось корисне для всіх.

Стародавні слов’яни 18 лютого вшановували військову славу і святкували день Зимового Трояна. У народному календарі дату називають голодухою або Агафією-корівницею (або поминальницею), інформує Ukr.Media.

Що означає свято Зимовий Троян?

Назву святу дала оборонна споруда — вал Троян. На ньому слов’янськими воїнами був побудований форпост, завдяки якому вдалося захистити руські землі від навчених і досвідчених римлян.

На валу відбулася битва, в результаті якої римські воїни зазнали поразки. День, коли це сталося, стали почитати на Русі як військове свято. Відзначали його завжди гамірно і пишно.

Протягом дня воїни демонстрували публіці свої вміння, силу і майстерність. А ввечері всі збиралися за щедро накритими столами, щоб пом’янути воїнів, що не повернулися з поля бою.

Які на цей день обряди та традиції?

У православному календарі сьогодні вшановують святу Агафію. Їй моляться про захист будинків від пожеж.

Наші предки 18 лютого виготовляли оберіг, який допомагав вберегти житло від вогняної стихії:

1. З ранку жінки випікали житній хліб, а потім несли його разом з сіллю до храму для освячення.

2. Коли поверталися додому, три рази читали над хлібом і сіллю змову:

«Свята Агафія, просимо тебе, заступися. Житло наше збережи, щоб у разі пожежі воно могло врятуватися. Вогненні язики зупини до дому нашого і близько їх не допусти. Житло від вогню ми тричі заклинаємо. Ім’я твоє, свята Агафія, прославляємо на віки віків. Амінь».

3. Заговорений хліб і сіль прибирали в затишне місце для зберігання. Якщо траплялася пожежа, то хліб кидали у вогонь, а слідом сипали сіль, щоб полум’я не поширювалися далі.

А ще 18 лютого на Русі відлякували нечисть від будинків. Для цього у всі наявні щілини засовували сушені гілочки чортополоху.

  MONATIK розповів про важливу подію в житті старшого сина

Сьогодні день добрих і корисних справ. Не пропустіть!

У стародавніх слов’ян існувала традиція — кожен воїн в день Зимового Трояна повинен був зробити добру корисну справу на благо Батьківщини, родини та інших людей. Цей звичай через століття дійшов і до сучасності.

Проте добрі справи повинні творити не тільки воїни, але і кожний, хто живе на землі. Саме так ми зможемо зробити життя щасливішим, а світ добрішим.

Творити добро легко і дуже приємно. Ви тільки спробуйте!

А якщо не можете придумати, з чого почати, скористайтеся нашими простими порадами:

У день народження за традицією іменинники приймають вітання та подарунки від родичів і друзів. А ви трохи змініть хід свята і рушайте у свій день народження до батьків з сюрпризом. Вони подарували вам життя. Для них це теж головний день.

Прочитаний журнал або газету не викидайте у смітник, а залиште в громадському транспорті (метро, маршрутці, поїзді). Так пресу прочитає ще багато людей.

Переберіть свої шафи. Речі, які лежать роками та не надягаються відвезіть в дитячі будинки або віддайте церкву (там їх розподілять між людьми, які їх потребують).

Коли подобається, як вас обслуговують у ресторані або кафе, скажіть «спасибі» офіціантові або напишіть подяку в спеціальній книзі закладу або на сторінці в соціальній мережі.

Виходячи або заходячи в під’їзд, зупиніться і притримайте двері для літньої сусідки, яка йде слідом.

Заступіться за несправедливо ображену людину, навіть якщо вона вам мало знайома, і підтримайте її.

Робіть маленькі подарунки обслуговуючому персоналу. Пригостіть яблуками з дачної ділянки прибиральницю, яка щоденно наводить чистоту у вашому під’їзді. Медсестрі, яка робить вам уколи або ставить крапельниці, подаруйте невелику шоколадку.

  Фекла-свекольниця 1 вересня: історія, традиції та прикмети свята

Приділяйте увагу людям похилого віку, особливо самотнім, їм дуже не вистачає спілкування. Якщо, наприклад, пекли пиріг, то відріжте шматочок і відвідайте літню сусідку, посидите з нею кілька хвилин, поцікавтеся її здоров’ям.

Коли їдете на автомобілі за кермом, завжди зупиняйтеся, щоб пропустити пішоходів.

Прикмети погоди на 18 лютого

  • Майбутнє літо буде посушливим, якщо 18 лютого мало снігу.
  • Теплий день Агафії говорить про те, що вже ось-ось настане весна.