Актуальні новини

Всесвітній день метеорології відзначають 23 березня

День проведення обрано на честь утворення міждержавної Організації у 1950 році.

Всесвітній день метеорології – професійне свято всіх метеорологів планети. Це свято було придумане ВМО – Всесвітньою метеорологічною організацією системи ООН, і у заході, присвяченому працівникам цієї сфери приймають участь всі країни-учасниці ВМО, тобто 189 держав. Щорічно Генеральний директор ВМО вимовляє тематичні послання, присвячені тому чи іншому аспекту метеорології. День проведення обрано на честь утворення міждержавної Організації у 1950 році, інформує .

За статистикою, накопиченою за останні пару десятиліть, вісімдесят відсотків стихійних лих так чи інакше пов'язані з метеорологією, і матеріальний збиток від них, а також загрозу людському життю можна знизити за допомогою гідрометеорологічного моніторингу.

Привітати в цей день людей, які причетні до даної галузі науки – значить, висловити повагу до їх цікавої, важливої і досить складної роботи.

Найпоширеніша тема в побутових розмовах – тема погоди. Ми залежимо від погодних умов, орієнтуючись на них, ми вибираємо, як одягнутися, як краще організувати день, крім того, погода часто впливає на наш настрій, а у деяких людей навіть на самопочуття. Зрозуміло, що людство з давніх часів цікавиться погодою і способами передбачити її.

У давнину у людей не було інших способів пояснення механізмів природних явищ крім як божественного втручання. Перша праця про погоду, а точніше, про різні атмосферні явища, відноситься до 4 століття до н. е. і належить перу Аристотеля. Сучасні наукові риси метеорологія придбала в 17 столітті, коли стали відомі основи фізичної науки. В цей час почали проводитися перші інструментальні спостереження за станом погоди в декількох місцях Європи, з'явилися теорії про суть явищ мусонів і пасатів. До середини XIX ст. були побудовані державні станції, об'єднані в мережі і з'явилася галузь метеорології під назвою "синоптична метеорологія".

  5 березня — преподобного Лева Катанського: історія, традиції та прикмети свята

Зараз метеорологію застосовують в авіації і судноплавстві, вона корисна також у сільському господарстві та багатьох інших сферах діяльності людства.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь