Сьогодні зробіть щось корисне для всіх.

Стародавні слов’яни 18 лютого вшановували військову славу і святкували день Зимового Трояна. У народному календарі дату називають голодухою або Агафією-корівницею (або поминальницею), інформує Ukr.Media.

Що означає свято Зимовий Троян?

Назву святу дала оборонна споруда — вал Троян. На ньому слов’янськими воїнами був побудований форпост, завдяки якому вдалося захистити руські землі від навчених і досвідчених римлян.

На валу відбулася битва, в результаті якої римські воїни зазнали поразки. День, коли це сталося, стали почитати на Русі як військове свято. Відзначали його завжди гамірно і пишно.

Протягом дня воїни демонстрували публіці свої вміння, силу і майстерність. А ввечері всі збиралися за щедро накритими столами, щоб пом’янути воїнів, що не повернулися з поля бою.

Які на цей день обряди та традиції?

У православному календарі сьогодні вшановують святу Агафію. Їй моляться про захист будинків від пожеж.

Наші предки 18 лютого виготовляли оберіг, який допомагав вберегти житло від вогняної стихії:

1. З ранку жінки випікали житній хліб, а потім несли його разом з сіллю до храму для освячення.

2. Коли поверталися додому, три рази читали над хлібом і сіллю змову:

«Свята Агафія, просимо тебе, заступися. Житло наше збережи, щоб у разі пожежі воно могло врятуватися. Вогненні язики зупини до дому нашого і близько їх не допусти. Житло від вогню ми тричі заклинаємо. Ім’я твоє, свята Агафія, прославляємо на віки віків. Амінь».

3. Заговорений хліб і сіль прибирали в затишне місце для зберігання. Якщо траплялася пожежа, то хліб кидали у вогонь, а слідом сипали сіль, щоб полум’я не поширювалися далі.

А ще 18 лютого на Русі відлякували нечисть від будинків. Для цього у всі наявні щілини засовували сушені гілочки чортополоху.

  Настя Каменських здивувала ярким фото

Сьогодні день добрих і корисних справ. Не пропустіть!

У стародавніх слов’ян існувала традиція — кожен воїн в день Зимового Трояна повинен був зробити добру корисну справу на благо Батьківщини, родини та інших людей. Цей звичай через століття дійшов і до сучасності.

Проте добрі справи повинні творити не тільки воїни, але і кожний, хто живе на землі. Саме так ми зможемо зробити життя щасливішим, а світ добрішим.

Творити добро легко і дуже приємно. Ви тільки спробуйте!

А якщо не можете придумати, з чого почати, скористайтеся нашими простими порадами:

У день народження за традицією іменинники приймають вітання та подарунки від родичів і друзів. А ви трохи змініть хід свята і рушайте у свій день народження до батьків з сюрпризом. Вони подарували вам життя. Для них це теж головний день.

Прочитаний журнал або газету не викидайте у смітник, а залиште в громадському транспорті (метро, маршрутці, поїзді). Так пресу прочитає ще багато людей.

Переберіть свої шафи. Речі, які лежать роками та не надягаються відвезіть в дитячі будинки або віддайте церкву (там їх розподілять між людьми, які їх потребують).

Коли подобається, як вас обслуговують у ресторані або кафе, скажіть «спасибі» офіціантові або напишіть подяку в спеціальній книзі закладу або на сторінці в соціальній мережі.

Виходячи або заходячи в під’їзд, зупиніться і притримайте двері для літньої сусідки, яка йде слідом.

Заступіться за несправедливо ображену людину, навіть якщо вона вам мало знайома, і підтримайте її.

Робіть маленькі подарунки обслуговуючому персоналу. Пригостіть яблуками з дачної ділянки прибиральницю, яка щоденно наводить чистоту у вашому під’їзді. Медсестрі, яка робить вам уколи або ставить крапельниці, подаруйте невелику шоколадку.

  Львівська опера оприлюднила афішу на поточний тиждень

Приділяйте увагу людям похилого віку, особливо самотнім, їм дуже не вистачає спілкування. Якщо, наприклад, пекли пиріг, то відріжте шматочок і відвідайте літню сусідку, посидите з нею кілька хвилин, поцікавтеся її здоров’ям.

Коли їдете на автомобілі за кермом, завжди зупиняйтеся, щоб пропустити пішоходів.

Прикмети погоди на 18 лютого

  • Майбутнє літо буде посушливим, якщо 18 лютого мало снігу.
  • Теплий день Агафії говорить про те, що вже ось-ось настане весна.