Актуальні новини

Всесвітній день захисту морських ссавців – 19 лютого

Основна ціль даної події привернути увагу світової спільноти до захисту китів та інших морських тварин від жадібного винищення людиною.

Всесвітній день морських ссавців або День кита відзначається з 1986 року. В цей день Міжнародна китова комісія (МКК) ввела заборону на китовий промисел, інформує .

З моменту введення заборони в межах акваторій країн-членів МКК можна тільки аборигенний промисел китів, виключно для задоволення потреб корінного населення, а також видобуток китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів. Ця дата вважається днем захисту всіх морських ссавців, яких на планеті залишилося всього 119 видів. Акція покликана привернути увагу людства до питань захисту унікальних морських тварин, багато з яких знаходяться на межі зникнення.

Незважаючи на те, що дана заборона діє і сьогодні, винищення тварин продовжується. Такі країни як Японія, Ісландія та Норвегія, де китобійні традиції дуже міцні, продовжують цим займатися в рамках строго визначених квот. Корінні народи Гренландії, Аляски та Чукотки також продовжують полювання на китів.

Крім офіційного промислу у багатьох частинах світу процвітає браконьєрство. Також багато ссавців гине внаслідок екологічних катастроф, зокрема розливів нафти з танкерів та бурових платформ.

Для зупинки цього ганебного явища група країн членів MKK на чолі з Австралією наполягають повністю заборонити китовий промисел. Проте на даний час їм не вдається досягнути компромісу з китобійними країнами які продовжують виловлювати більше 1000 китів на рік.

Основна ціль даної події привернути увагу світової спільноти до захисту китів та інших морських тварин від жадібного винищення людиною.

  MARUV показала рідкісне фото з чоловіком

Залишити відповідь