Актуальні новини

Літературні романи, які перетворились у кіношедеври

У статті зібраний список фільмів, які були створені на базі художніх романів. До нього увійшли найкращі й популярні фільми, створені чарівниками Голлівуду.

Передача літературного романа в дії – складна робота, але є режисери і величезна команда, які роблять це можливим. Саме завдяки їм на великому екрані оживають персонажі улюблених книг, інформує .

«Володар Кілець»

Володар 11 Оскарів. Це твір у жанрі фентезі, взяв Голлівуд штурмом, а решті світу довелося трохи почекати. Люди сходили з розуму після читання романа-епопеї Дж. Р. Р. Толкіна, і приходили в невимовний захват після перегляду всіх 3-х частин фільму: «Братство Кільця», «Дві фортеці» і «Повернення короля». Особливо на «ура» пройшла третя частина епопеї.

«Гаррі Поттер»

На жаль, серія книг і фільмів дуже швидко і несподівано підійшли до кінця, залишивши мільйони шанувальників в печалі. Всі сім книг письменниці Джоан Роулінґ про пригоди хлопчика-чарівника увійшли в основу фільмів, правда, з останньої книги, вийшло цілих два фільми, але вони від цього гірші не стали.

«Сутінки»

Ну, що тут скажеш – Стефені Маєр зі своєю вампірською сагою порадувала дівочі серця. Гламурненько і дуже затягуюче.

Серія «Джейсон Борн»

Дивовижний письменник і неймовірні сюжети – Борн точно не залишить нікого байдужим. У світовий прокат вийшло чотири фільми-бойовики, засновані на романах американського письменника Роберта Ладлема. До речі, в серії про «Джейсона Борна» цілих 11 книг – може бути вийде ще хоча б один динамічний бойовик? Будемо сподіватися.

«Щоденник пам'яті» («The Notebook»)

Романтична драма 2004 року. Цей любовний роман з тих, який приваблює своєю фантастичністю, а саме свій реалістичністю. Так що, обов'язково варто подивитися фільм і/або почитати чудовий роман Ніколаса Спаркса.

  17 листопада — Єрьомін день, Ярема — сиди вдома: історія, традиції та прикмети свята

«Форрест Ґамп»

Для цього фільму дуже складно підібрати слова – він просто дивовижний, хоча й здається дивним. Крім того, Том Генкс додав щонайменше 30% дивовижності та дивацтва до цієї історії, блискуче зігравши головну роль. Це просто треба бачити. Спасибі Вінстону Груму за його «лісового бовдура» (непередавана гра англійських слів, але ім'я Форрест Ґамп перекладається саме так) і режисерові Роберту Земекісу за те, що нам пощастило побачити цей шедевр.

«Хроніки Нарнії»

Створювати світ, якого не існує – нелегка робота. А ось Клайв Льюїс з цим завданням впорався блискуче. Цикл складається з семи книг, які відносяться до жанру фентезійних казок.

Екранізувати пригоди в чарівній країні Нарнії стали ще з 1967 року, а ось нова версія старої казки вийшла в 2005 році – «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка і чарівна шафа». Фільм вийшов епічний. Як в принципі, і другий фільм – «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан» (2008) і фільм третій – «Хроніки Нарнії: Підкорювач Зорі» (2010).

«Міцний горішок»

Перший фільм вийшов в 1988 році і знімався за романом Родеріка Торпа «Ніщо не вічне», у СРСР його показували в кінотеатрах під назвою «Помри важко, але достойно» або «Незламний». Якщо рахувати з першого фільму, то всього вийшло 5 частин. Тепер ви знаєте, чим зайнятися холодними вечорами, якщо ще не бачили ці кінокартини.

«Втеча з Шоушенка»

Ну, що тут можна сказати? Спасибі Стівену Кінґу і Френку Дарабонту за цей справді культовий фільм-драму! Ця картина обов'язкова до перегляду, якщо ви вважаєте себе прихильником кіно.

«Хрещений Батько»

Роман Маріо П'юзо був екранізований Френсісом Копполою. Класика. Про нього не чув тільки глухий і не бачив його тільки сліпий. Геніальний Коппола увійшов в історію кінематографа саме з цією картиною.

Залишити відповідь