Актуальні новини

Львів’ян запрошують на екскурсії хорами львівського Гарнізонного храму

Із понеділка, 27 липня, охочі зможуть потрапити на екскурсію галереями Гарнізонного храму святих Петра і Павла. Тут можна оглянути відреставровану фреску XVIII ст., а також давній орган. Екскурсії є безкоштовними, але бажаючі можуть залишити добровільну пожертву.

«Охочі зможуть більше дізнатись про минуле та сучасність найбільшої святині Львова, ознайомитись зблизька з органом, який є у храмі, побачити ближче недавно відреставровану фреску, де зображена карта світу XVIII ст. та багато іншого», – зазначено в повідомленні Гарнізонного храму.

Щоправда, через реставраційні роботи, які зараз проводять у храмі, відвідини можливі лише в присутності працівників храму. Для цього необхідно попередньо зарезервувати час для відвідин за посиланням. Можна реєструватись як одній людині, так і групі до 10 осіб.

«Раніше екскурсії на хори ми водили в рамках окремих подій, наприклад, під час фестивалю «Ніч у Львові», або ж виставок. Тепер влаштовуємо їх на постійній основі», – розповів історик підземелля храму Олег Друздєв.

До слова, стінопис храму з XVIIІ століття, зроблений батьком і сином Екштейнами. Це єдиний стінопис цих митців у Львові. Сам Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий також як костел Єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Перший камінь для будівництва був закладений 31 липня 1610 року. Будівництво тривало 20 років. У свій час храм мав найвищу вежу в місті. Тепер ця вежа нижча, бо задля безпеки її трохи розібрали. У 1946 році за вказівкою радянської влади храм зачинили й облаштували у ньому сховище книг. 8 липня 2010 року Львівська міська Рада передала храм у власність УГКЦ. З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, його передали під опіку Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії. Урочисте відкриття та освячення храму відбулось у 20-ту річницю створення Української армії 6 грудня 2011 року за участі Високопреосвященнішого Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка).

  Найзнаменитіша балетна пара України зібрала 200 тисяч гривень під час благодійної вечері

Залишити відповідь