Чому в цей день не можна веселитися.

Найсуворішим днем Страсного тижня вважається Страсна п’ятниця. Саме п’ятниця вважається найсумнішим днем, тому що в цей день Ісуса Христа розіп’яли. Що ж можна, а чого не можна робити в Страсну п’ятницю? Які прикмети існують на цей день?

Що сталося у Страсну п’ятницю?

День присвячений спогадам про те, як над Ісусом Христом був суд, після чого він був засуджений до розп’яття, про його смерть на Голгофі, зняття Його тіла з хреста і поховання, інформує Ukr.Media.

Під час церковного богослужіння в цей день триразово читається євангельське оповідання про події того дня.

У Страсну п’ятницю, як в день винятків, не звершується літургія. Виняток становить тільки випадок, коли зі Страсною п’ятницею збігається Благовіщення. У такому разі служиться літургія Іоанна Златоуста.

На вечірню співається особливий канон про розп’яття Ісуса Христа, після чого виноситься плащаниця, яка являє собою плат із зображенням в повний зріст Ісуса Христа, що лежить у труні.

Плащаниця встановлюється по центру храму на узвишші. Її прикрашають квітами і намазують пахощами, точно також як дружини-мироносиці мазали пахощами тоді Тіло Господа.

Що можна робити у Страсну п’ятницю?

Вранці у Страсну п’ятницю добре піти в церкву. Якщо є можливість, потрібно постаратися на винос Плащаниці, а ввечері прийти на службу, під час якої відбувається поховання Плащаниці, після того, як її обнесуть навколо церкви.

Весь день направляти свої думки на те, що Ісус Христос прийняв на себе такі страждання, в ім’я всіх нас.

12 свічок, які були в руках під час служби в Страсну п’ятницю, потрібно принести додому, запалити їх і дати догоріти повністю. Такий ритуал приверне в будинок достаток і добробут на наступний рік.

  Донька Олени Кравець розповіла про своє навчання: чому вона покинула журналістику в університеті

Пекти паски і фарбувати яйця, звичайно, краще в четвер, але якщо з якоїсь причини не встигли це зробити до цього дня, немає нічого страшного, якщо це відбудеться в Страсну п’ятницю.

У Страсну п’ятницю також визначали, чи немає в будинку замовлених речей. Для цього приносили додому свічку, яку тримали всю службу в руках. Її запалювали і обходили всі кімнати. Якщо в якомусь місці свічка починала тріщати, там і була річ з псуванням.

Чого не можна робити в Страсну п’ятницю?

В цей день до виносу Плащаниці краще утриматися від будь-якої їжі, а після можна пити воду і їсти хліб, нічого більше.

Потрібно постаратися, щоб всі приготування до Великодня закінчилися в Чистий четвер. Прання, прибирання, різноманітні види рукоділля — все повинно бути зроблене до Страсної п’ятниці.

Ніякі справи по господарству в Страсну п’ятницю, а особливо прання, шиття або нарізування, неприпустимі. Вважається великим гріхом, якщо буде порушена ця заборона.

В цей день має бути час тільки для служби та молитов. Якщо ж дотримуватися найсуворіших правил Великого посту, то навіть митися у Страсну п’ятницю забороняється.

Страсна п’ятниця — це не той день, коли є привід веселитися і гуляти. Здавна вважалося, що людина весь рік буде плакати, якщо у цей день буде розважатися.

Прикмети Страсної п’ятниці

1. Якщо у Страсну п’ятницю освятити своє кільце, то воно забезпечить захист від усіх захворювань.

2. Для тих, хто зможе обійтися без пиття у Страсну п’ятницю, протягом року не буде шкоди від будь-якого питва.

3. Категорично заборонено протикати землю залізним предметом, інакше прийде нещастя.

4. На білизні, яка випрана і вивішена сушитися в Страсну п’ятницю, виявляться криваві плями.

  Даша Астаф'єва здивувала шанувальників незвичним образом на фотосесії

5. У Страсну п’ятницю нічого не можна садити. Виняток становить петрушка, урожай якої буде більшим, ніж зазвичай у два рази.

6. Якщо відлучити дитину від грудей, в Страсну п’ятницю, то вона буде здоровою, сильною і обов’язково щасливою.

7. Хліб, випечений в день Страсної п’ятниці, не зачерствіє ніколи, він здатний зціляти від хвороб.

8. Зоряне небо в ніч з четверга на Страсну п’ятницю до зернистої пшениці.

9. Похмуре небо у Страсну п’ятницю — це до того, що у хлібі буде багато бур’яну.

Кожен сам вирішує, вірити в прикмети чи ні, адже деякі з них відносяться навіть до язичництва і суперечать традиціям християн. А ось Страсна п’ятниця є саме тим днем, коли потрібно зменшити скажений ритм, в якому йде життя, і постаратися зрозуміти, чи правильно воно проходить.