Актуальні новини

Міжнародний день Балтійського моря – відзначається 22 березня

День Балтійського моря — це день його захисту від негативного впливу навколишнього середовища.

Під час сімнадцятого засідання Гельсінської конвенції, яка відбулася в 1986 році, прийняли важливе рішення про те, що потрібно щорічно відзначати День Балтійського моря (Baltic Sea Day). Дата 22 березня обрана зовсім не просто так, адже саме в цей день в 1974 році підписали цю конвенцію.

Раніше ця природна перлина на території сучасної Росії називалася «Варязьким морем». Така назва проіснувала аж до 18 століття. Найглибша точка в Балтійському морі знаходиться на глибині 470 метро, ​​а середня глибина – 51 метр, інформує .

Балтійське море на сьогоднішній день виконує роль важливого транспортного коридору, який пов'язує між собою Росію, Азію і Європу. Воно омиває береги відразу дев'яти держав – Росії, Естонії, Швеції, Польщі, Німеччині, Латвії, Литви, Данії та Фінляндії. В останні кілька десятиліть екологами стверджується, що в морі величезна кількість сміття, і воно терміново потребує очищення, інакше станеться справжня екологічна катастрофа з непоправними наслідками.

З метою привернення уваги громадськості до важливого питання збереження екології на цьому красивому об'єкті планети і заснували День Балтійського моря. У зв'язку з цим святом в різних країнах проводяться різні конференції науково-просвітницького характеру. Також активістами і захисниками цього природного багатства проводяться різні екологічні заходи.

Вже стали традиційними міжнародні відеоконференції, екологічні виставки, конкурси в школах і університетах, мета яких розкрити екологічні проблеми Балтійського моря. Всі об'єднуються навколо основної мети – збереження унікального природного об'єкту – Балтійського моря.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Регіна Тодоренко повертається в проєкт "Орел і Решка"

Залишити відповідь