Намагайтеся додати концептуальності фото – наприклад, доповнити картинку цікавим текстом.
Величезна кількість людей в сучасному світі любить викладати свої фотовраження в Instagram. Процес дуже захоплюючий і дозволяє прямо намалювати своє життя, як митець. Вірніше, як фотохудожник. Але як і в живописі, тут дуже важливо вміти малювати, щоб вийшла "картина маслом". Як зробити свою сторінку цікавою і стильною розповість фотограф Лара Бардіна, інформує .
Помилки
Серед найпоширеніших помилок варто відзначити дві. Перша полягає у відсутності у фотографії виразного сенсу: при погляді на неї виникає одне питання – навіщо взагалі це було публікувати? До другої відноситься невміння автора вчасно сказати собі «стоп» і перестати викладати серію «клонів» одного і того ж сюжету – наприклад, фото пізанської вежі, знятої з різних ракурсів.
Щоб уникнути подібних ситуацій, намагайтеся додати концептуальності – наприклад, доповнити картинку цікавим текстом або вибрати одну, найбільш виразну фотографію з добірки. Такий підхід принесе більше лайків, і шанувальники не будуть критикувати вас за одноманітність.
У фото важливо домогтися відчуття фактичної відсутності фільтра, щоб фото виглядало просто трохи яскравіше і мальовничіше, але не було відчуття надмірної обробки. Не заграйтеся з фільтрами, їх надлишок справляє жахливе враження, «ріже» око своєю кислотністю і неприродністю.
Кращі поради від профі:
- Намагайтеся наповнити кожну фотографію певним змістом. Перш ніж клацнути пусковим затвором на камері, запитайте у себе, навіщо ви це знімаєте.
- Не викладайте в стрічці одноманітні фотографії – вони повинні відрізнятися і за концепцією і за форматом зйомки.
- Головне в постановочній зйомці – продуманість композиції. Імпровізуйте! Не розміщуйте об'єкт тільки класично – посередині кадру, пробуйте різні варіанти! Розташуйтеся ближче і далі від основного об'єкта, використовуйте несхожі композиційні рішення. Не забудьте простежити, щоб кадр залишався «чистим», без сміття та зайвих предметів.
- Ще один важливий момент – це освітлення. Ви можете отримати зовсім різні за настроєм і сприйняттям фото, всього лише прикрутивши лампу або додавши їй яскравості. Тому, якщо є можливість – експериментуйте зі світлом! Якщо таких умов немає, вибирайте ракурс, що дозволяє зняти об'єкт при найвигіднішому освітленні.
- Не використовуйте фільтри просто заради фільтрів. Відстежуйте результат! Іноді варто трохи приглушити ефект, використавши всього 50% – і отримати справжній шедевр. У той час як 100% можуть повністю зіпсувати кадр, зробивши його «перепаленим».
Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .