Актуальні новини

Львівська мерія викупить квартиру для розширення музею Соломії Крушельницької

У четвер, 3 вересня, виконком ЛМР розглянув пропозицію щодо придбання квартири, яка розташована на третьому поверсі будинку на вул. Соломії Крушельницької, 23. Йдеться про приміщення, яке розташоване над Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької. Неодноразово мешканці квартири №8 затоплювали мистецький заклад. Як повідомили у прес-службі ЛМР, мерія готова викупити приміщення за понад 1,8 млн грн та використовувати його для потреб музею.

«За цією адресою знаходиться музей Соломії Крушельницької, відомої української оперної співачки. Він розташований на 2-му поверсі, а ця квартира, яку ми хочемо придбати, — на 3-му. Загалом там є 3 квартири, які постійно нас підтоплюють. Ми несемо збитки на сотні тисяч гривень. Останнє підтоплення було в 2018 році, судове засідання триває 1,5 року. Тоді нам підтопили експонати і музей поніс збитки на 1,5 млн грн. Власник квартири зараз продає її, тож ми хочемо її придбати», — пояснила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що купівля квартири №8 у будинку, де колись мешкала Соломія Крушельницька, унеможливить подальше пошкодження музею та експонатів.

«Підтримую це рішення. Там жила Соломія Крушельницька, а постійні підтоплення цього приміщення створюються нам шалені проблеми. Краще ми це приміщення придбаємо і розширимо музей чи зробимо там мистецьку резиденцію для музикантів», — зазначив Андрій Садовий.

Загальна площа квартири — 59,4 кв. м, її оціночна вартість — 1 873 000 грн.

Музично-меморіальний музей, що розташований на другому поверсі будинку №23 на вул. С. Крушельницької, присвячений життю та творчості видатної української оперної співачки і педагога Соломії Крушельницької. Музей розмістили в колишньому будинку співачки, який вона придбала для своєї родини у 1903 році. У 1939 році будинок націоналізували, залишивши Крушельницькій чотирикімнатну квартиру на другому поверсі. Соломія жила тут із сестрою Анною, де 16 листопада 1952 року і померла.

  Супермодель Клаудія Шиффер показала, як виглядала на початку кар'єри

Музей був заснований у 1988 році. Зараз тут є сім експозиційних залів, де відтворені інтер’єри початку XX ст., зберігаються оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, фрагменти сценічних костюмів, нотні видання, особисті речі співачки. Окрім того, у фондах музею зберігаються не лише речі, що належали Крушельницькій, а матеріали пов’язані з іменами інших відомих українських співаків, композиторів, музикантів: Модеста Менцинського, Станіслава Людкевича, Олександра Мишуги, Квітки Цісик та інших.

Залишити відповідь