Доленосна подія, що змінила хід історії всього світу, відбулося 104 роки тому — 7 листопада (25 жовтня за старим стилем) 1917 року, відбулася Велика Жовтнева соціалістична революція, інформує Ukr.Media.
У ніч на 8 листопада в Петрограді піднялося повстання, і за сигналом-пострілом крейсера “Аврора” — озброєні робітники, солдати і матроси захопили Зимовий палац.
В результаті змінився державно-політичний, ідеологічний і суспільно-економічний лад Російської імперії, менталітет населення. Революція призвела до глобальних змін у системі міжнародних відносин, спричинила революційні процеси та національно-визвольний рух в інших країнах.
На більшій частині території колишньої Російської імперії утворилася держава, що отримала в 1922 році назву Союз Радянських Соціалістичних Республік, в яку входили 15 союзних республік.
Протягом існування СРСР цей день був державним святом, мільйони громадян трудовими колективами, сім’ями йшли на демонстрації, брали участь у самодіяльності, ходили один до одного в гості.
В Москві на Красній площі в цей день завжди проходив парад. Навіть Велика Вітчизняна війна не порушила цю традицію. Навпаки, 7 листопада 1941 року, коли німецько-фашистські загарбники підібралися до Москви на відстань в кілька десятків кілометрів, по головній площі прокрокували солдати і офіцери, які прямо звідти були відправлені на фронт. Ця подія справила величезний вплив підняття морального духу армії і всіх жителів.
Присвячені річниці Революції урочисті заходи перестали проводитися після розпаду СРСР. Останній офіційний парад 7 листопада відбувся в 1990 році, при президенті Радянського Союзу Михайлі Горбачові. З 1992 року це свято стало робочим днем.