Я за звичкою звертаюся на “Ви” до всіх підряд, навіть до незнайомих людей, які набагато молодші за мене. Іноді при цьому виглядаю досить дивно, бо соціум все частіше звик одразу звертатися до мене на “ти” у відповідь. У будь-якому випадку, я виступаю за ввічливість у спілкуванні, інформує Ukr.Media.
Я сподіваюся, що ця тема знайде не менший відгук, ніж ознаки недоглянутості або суперечки про стильні пристрасті до шуб, тому що, на мій погляд, етикет навіть важливіший, ніж хороший макіяж або красивий фасон сукні. А якщо це буде хоч комусь потрібно, значить, говорити про вихованість будемо частіше.
Поступатися
Місцем у транспорті, місцем у черзі, дорогою вперед. На жаль, таке банальне правило відходить у бік. У світі панує закон електрички “Попу підняв — місце втратив”.
Навіть навпаки, багато хто намагається виправдати свою невихованість. “Вагітна? Машину купи або таксі викликай”, “Бабуся? Вдома сиди, куди тобі кататися?”, “Дівчина з важкими пакетами? Тиняється тут по магазинах, а я — чоловік — відпрацював 12 годин, маю право сидіти”. Громадський транспорт показує невихованість у всій красі.
Те саме коїться в поліклініках. Рідкісний випадок, коли людину з гострим болем пропустять без черги, найчастіше — сідай і помирай. Люди, ми живемо в суспільстві! І часом від вашої ввічливості залежить чиєсь здоров’я. Або навіть життя.
Менше базікати
Почнемо з того, що менше базікати варто про себе. Є теми, які в пристойному товаристві вважаються табу — політика, релігія, вік і скарги на нього, матеріальний добробут. Тобто хвалитися стороннім поїздками на Балі або нарікати на маленьку зарплату — і те, й інше показує вашу невихованість. Сюди ж віднесемо діалоги, в яких один з учасників постійно базікає про себе, абсолютно не слухаючи іншого.
Зберігати мовчання необхідно і там, де говорять інші. Спектаклі, концерти, доповідь колеги по роботі, конференція… Якщо вам нецікаво, можна вийти із залу. Або зануритися у свої думки. Поставте себе на місце людини, яка в даний момент виступає перед вами. Приємно було б вам зіткнутися з подібним? Приємно готувати промову, щоб потім перекрикувати юрбу, що шепочеться?
Рахуватися з суспільством
Багато хто плутає поняття “не слідувати громадській думці” і “не рахуватися з суспільством взагалі”. Ми можемо жити своїм життям, не озираючись на розмови про нас, поки це не переходить розумні рамки, поки ми не починаємо своїми принципами заважати іншим людям.
Грубий приклад. Якщо захотілося фарбуватися зеленою помадою і набити собі у тату салоні 2 рукави, а суспільство крутить пальцем біля скроні, ви можете вчинити так, як хочеться вам. Ваші рукави з помадою жодної шкоди іншим не принесуть. Хіба що поранять їхні естетичні почуття, але то вже не ваша турбота. Але якщо о 3 годині ночі вам захотілося включити на повну гучність Лінкін Парк, самі розумієте, що це розцінюється як неповага до інших. Своїм бажанням послухати музику вночі, ви заважаєте іншим людям відпочивати.
Не йти на поводу у суспільства — це цілком розумно, так ви точно проживете СВОЄ життя. Але все це має розумним чином поєднуватися з повагою до інших. Повага — це основа хорошого виховання, тому поважайте не тільки себе, будь ласка.