Актуальні новини

На відновлення костелу Св. Миколая у Києві зібрали 15,7 млн грн

На відновлення костелу Святого Миколая у Києві, що постраждав від пожежі, зібрали 15,7 млн грн. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

«Відбулося перше засідання робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт у Костелі Святого Миколая», – йдеться у повідомленні на сторінці відомства у Facebook.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1526178 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526178{ margin: 0!important; } }

До складу робочої групи під головуванням міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка увійшли представники МКІП, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національного будинку органної та камерної музики України, Римо-католицької церкви в Україні, а також бізнесу та громадськості.

Інфографіка з сайту збору коштів на відновлення костелу Святого Миколая

Ткаченко поінформував, що Державна служба з надзвичайних ситуацій склала попередній висновок щодо аварійного стану будівлі.

Далі – справа за висновком Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після того буде проведено експертизу аварійного стану, що стане підставою для складання проектно-кошторисної документації.

З урахуванням мінімальних термінів отримання всіх належних висновків експертів роботи в костелі розпочнуться в середині жовтня.

«Гроші на порятунок Костелу Святого Миколая продовжують надходити. Сьогодні станом на 17 годину на рахунку Національного будинку органної та камерної музики України 15,7 млн грн», – сказано в повідомленні.

Цікаво, що 5 вересня засновник маркетплейсу Rozetka Владислав Чечоткін повідомив, що українські компанії пожертвували на відновлення костелу Святого Миколая у Києві 18 млн грн. Чому цифри названі офіційно Мінкультом та Чечоткіним відрізняються на майже 2,3 млн грн наразі невідомо.

Як інформував ZAXID.NET, пожежа в костелі Святого Миколая виникла 3 вересня ввечері на 1 і 2 поверхах органного залу. Основною причиною займання називають коротке замикання в органі. Вогнем пошкоджено внутрішнє оздоблення будівлі та інструмент.

  26 квітня — день Фомаїди: історія, традиції та прикмети свята

Костел Святого Миколая в Києві зведений у 1899-1909 роках в неоготичному стилі. Будівлю поділили між собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів і парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить тут богослужіння.

Після пожежі члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій виступили за безоплатне повернення костелу святого Миколая в Києві у власність римо-католицької громади в Україні.

На відновлення костелу, за підрахунками Мінкультури, потрібно 75 млн грн.

Залишити відповідь