Трійця або Духів День це одне з головних християнських свят.

У 2019 році православна Пасха припадає на 28 квітня. Таким чином, дата Святої Трійці 2019 в Україні припадає на 16 червня, неділю (цей день є в Україні офіційним вихідним днем), інформує .

Історія свята

Згідно з книгою Діянь апостолів, Святий Дух зійшов на апостолів на 50-й день після Воскресіння Христового. В той день апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі та стали молитися. Раптово почувся шум, і з'явилися вогненні язики, які почили на кожному з них.

Після зішестя Святого Духа апостоли помітили, що вони навчилися зцілювати та пророкувати. При цьому вони ще й заговорили на різних мовах: знання мов їм було дано, щоб нести Слово Боже по світу. Після цього учні Христа і вирушили в різні частини світу, щоб розповісти всім мешканцям планети про життя Господа і його мученицьку смерть за гріхи всього людства.

А офіційне встановлення такого свята, як Трійця, відбулося в 381 році, коли в Константинополі був скликаний II Вселенський собор, на якому було сформульовано вчення про Трійцю. Саме тоді затвердили догмат про рівність та єдиносущне всіх Божих осіб.

А ось наші предки слов'яни стали відзначати Трійцю набагато пізніше — лише через 300 років після хрещення Русі, тобто в кінці XIII — початку XIV століть.

Народні традиції

Нашим предкам важливо було не просто навести порядок в будинку на свято, а прикрасити все. Трійця завжди символізувала собою початок літа і весь святковий тиждень нерідко називався Зеленим. Головною прикрасою свята є зелені вінки та гілки дерев.

Багато вірянин в цей день приносять з собою в церкву кілька гілок берези, щоб освятити їх, а потім поставити у себе вдома, щоб захистити свій будинок від усього зла.

  Фільм "Номери", над яким Сенцов працював у російській колонії, презентують на Berlinale 2020

Ще одна традиція клечального дня — влаштовувати застілля і запрошувати на урочистість всіх родичів, друзів та близьких.

Раніше в День Святої Трійці влаштовувалися справжні народні гуляння з хороводами, піснями та танцями.

Також у день трійці завжди було заведено свататися.

Працювати в неділю не бажано.

У народі кажуть, що на Трійцю не можна купатися. Вважається, ніби русалки затягнуть у воду і втоплюють. Однак насправді церква не забороняє купатися в цей день.

На Трійцю, як і в інші релігійні свята, не можна лаятися, сваритися, лихословити, думати про погане.

Ворожіння на Трійцю

У цей день дівчата могли дізнатися про свого судженого і навіть зустріти його. Проводилася ворожба з допомогою сплетеного з трави вінка, який увечері спускали на річку:

  • Якщо вінок швидко вислизнув то це символізує щасливий рік для дівчини.
  • Вінок, який пливе повільно і неспішно, говорить про те, що його власниці великих змін у житті чекати не варто.
  • Затонулий на очах вінок, особливо поблизу берега, обіцяв нещастя.