Актуальні новини

У Відні презентували проект “Монументальна Шевченкіана”

Український громадський діяч, шевченкознавець, фотограф-монументаліст Руслан Теліпський презентував у столиці Австрії мистецький проект “Монументальна Шевченкіана”.
Виставка фотографій пам’ятників Кобзареві, встановлених у різних країнах світу, і лекція-презентація про феномен Тараса Шевченка пройшли в Українській школі “Ерудит” та в храмі Святої Трійці Української православної церкви у Відні, повідомляє Укрінформ.
“Монументальна Шевченкіана” – один з моїх мистецьких проектів, пов’язаних з Тарасом Шевченком, в рамках якого я виступаю з лекцією-презентацією та роблю фотоекспозицію про монументальну і культурну спадщину Кобзаря, яка представлена у 42 країнах світу. На даний час мною сфотографовано більше 1300 пам’ятників Тарасу Шевченку в більш як 30 країнах світу та в Україні”, – зазначив Теліпський.
Протягом двотижневої експедиції мандрівник-шевченкознавець вже представив “Монументальну Шевченкіану” в Данії, Норвегії, Чехії, після короткої перерви в планах презентувати фотовиставку у Польщі, Ісландії, Німеччині, Великій Британії, Угорщині. Під час перебування у столиці Австрії пам’яткознавець також має намір поповнити свою колекцію фотографією скульптури Шевченка в Інституті славістики.
Презентації у Відні пройшли за підтримки Посольства України в Республіці Австрія, Українсько-австрійського культурно-освітнього центру та Української Православної парафії св. Володимира та Ольги у Відні. В суботу “Монументальна Шевченкіана” побувала в школі “Ерудит”, де Руслан Теліпський ознайомив учнів, батьків та гостей школи з найкращими монументальними творами Кобзарю, а також виступив з лекцією про сутність феномену Шевченка у житті кожного українця, роль і значення таких пам’ятників у популяризації позитивного іміджу України.
В неділю, 17 березня, відразу після богослужіння в Храмі Святої Трійці з “Монументальною Шевченкіаною” змогли ознайомитися і парафіяни Української православної парафії Св. Володимира і Ольги у Відні. Перед початком презентації Теліпський, який також є засновником волонтерського руху “Меценати для солдата” для підтримки ветеранів АТО/бійців ООС та дітей загиблих на Донбасі воїнів, висловив окрему подяку українському диппредставництву та особисто послу Олександрові Щербі за підтримку в організації відпочинку українських дітей в Австрії. “Впродовж кількох років ми тісно співпрацюємо з посольством, завдяки його сприянню близько 200 дітей щороку відпочиває в Австрії, в різних містах країни”, – зазначив волонтер і вручив символічну медаль “За гідність і патріотизм” від волонтерського руху “Меценати для солдата” послу Щербі.
За словами Теліпського, головна мета “Монументальної Шевченкіани” “показати весь пласт нашої любові до одного з яскравих символів, які є нескореними і які закликали боротися з нашу незалежність, нашу свободу, духовні цінності нашого народу”. Він додав, що така велика кількість пам’ятників українському Кобзареві по всьому світу свідчить і про те, що Тараса Шевченка сприймають “не просто, як окрему постать, а значно ширше – в контексті культурного та національно-визвольного зрізу українців в їхній боротьбі за здобуття незалежності”.
“Шевченко актуальний і понині, багато людей переосмислюють його творчість та вважають, що він дійсно був пророком. Він – як символ єдності в сім’ї вільних європейських народів, коли Шевченко також постає як борець за правду і свободу. І це особливо актуально зараз, коли йде війна на Сході України: саме Шевченко знову акумулює усіх українців до боротьби, до того, щоб самому собі відповісти на питання: а що я зробив для України і прискорення нашої спільної перемоги?” – підкреслив шевченкознавець.

  Шалене порно, невдала відпустка

Залишити відповідь