19 квітня — Євтихій Тихий та Єрема Пролітний: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не варто робити великі покупки – вони не прослужать довго і виявляться марними.

6 квітня (за новим стилем — 19) православна церква вшановує пам’ять мученика Єремія Римського і Патріарха Константинопольського Євтихія. За аскетичне праведне життя, присвячене служінню Господу, і самопожертву святі отримали Божий дар пророцтва і лікування нужденних одними лише молитвами, інформує Ukr.Media.

Історія житія святих

Євтихій народився в Малоазіатській Фригії в середині 6 століття у родині воїна Олександра і дочки священнослужителя Синесії. Саме це послужило приписом подальшої долі хлопчика — початкову освіту і першорядні знання він отримав при храмі під наглядом дідуся священика, як наполягла мати.

У 12-річному віці юнак був відправлений до Константинопольської церкви для подальшого релігійного просвітництва. Там майбутній святитель Євтихій приймає рішення про прийняття чернецтва. Віддалившись в один з храмів Амасії він здійснює чернечий постриг і відмовляється від мирських благ і зручностей в ім’я служінню Господу. За наполегливу працю і відданість справі він був поставлений на вищу чернечу посаду архімандрита.

За збігом обставин чоловік був направлений на скликання Вселенського собору, де він зустрівся з єпископом Константинопольським. Побачивши Євтихія Міна повідомив присутнім, що той обійматиме посаду Патріарха після нього. Віруючі поставилися до вісті скептично, але пророцтво старця незабаром збулося.

Не зумівши зійтися в поглядах з правителем Юністініаном священик, що викликав гнів імператора єретичними промовами, був схоплений і відданий вигнанню з Константинополя. Найближчу дюжину років чоловік провів на засланні в Амасійській церкві, щогодини молячись за долю християнства і витримуючи суворий піст. За відданість Господь дарував праведнику дар пророцтва і зцілення душі і тіла. Повернувся до столиці Візантії він тільки в 577 році після смерті Іоанна Третього Схоластика, останнього діючого Патріарха, де отримав назад свій сан ієромонаха.

  Донька Олени Кравець вирішила піти на відважний крок — набила тату і кардинально змінила імідж

У віці 95 років старець сильно захворів і раптово помер. Після його смерті мощі святого продовжували дарувати нужденним зцілення.

Про житіє Єремія відомо вкрай мало інформації. Народився мученик в 3-4 столітті в одному з районів Риму. У період чергової хвилі іконоборства і гонінь християн він прийняв важку кончину від катувань і мук за наказом імператора.

Традиції та обряди святкування релігійної дати

Євтихій Тихий та Єрема Пролітний — як в народі називали цей день — це час молитов за душевне і тілесне здоров’я. У преподобних просили не тільки за власний стан, а й за життя близьких людей.

По погоді в цю дату селяни робили висновок про прийдешнє:

  • вітряні погодні умови на торжество обіцяли низьку врожайність;
  • рясні ранкові тумани говорили про відсутність дощів хоча б до кінця місяця;
  • спокійна погода передрікала високий рівень врожаю овочів і зернових культур.

Сни на Євтихія Тихого та Єрему Пролітного вважалися віщими, тому прокинувшись незаміжні дівчата ділилися з сім’єю побаченим і обговорювали їх значення.