Анонс заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору

0343
Анонс заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Цьогоріч на 25 листопада припадає День пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу. Національний музей історії України до цього дня презентує просвітницько-виставковий проект: «Голодомор: Правда над Кривдою». Унікальність цієї програми полягає в кількох аспектах. Увазі відвідувачів пропонується поглянути на проблематику Голодомору крізь призму подій, які відбувалися в Україні до Голодомору, в роки Голодомору та відродження пам’яті про Голодомор вже в незалежній Україні.

Просвітницько-виставковий проект «Голодомор: Правда над Кривдою» містить кілька елементів. Одним із основних є представлення фотодокументів – світлин із приватних колекцій та слідчих справ із архіву ГДА СБУ, які будуть розміщені в апсиді третього поверху.

25 листопада о 14.00 відбудеться лекція кандидата історичних наук Лесі Онишко на тему: «Голодомор 1932-1933 рр.: причини, механізми, наслідки»,під час якої Голодомор 1932–1933 років розглядатиметься як складова більшовицької політики, спрямована на утвердження жорсткого контролю держави над суспільством. Також лекторка розповість про причини впровадження Голодомору, механізми реалізації терору голодом та його наслідки.

Також 25 листопада о 15.00 свою лекцію «Архівні джерела про Голодомор» прочитає кандидат історичних наук Олександр Іщук. Під час неї буде оприлюдено інформацію з раніше «совершенно секретних» документів комуністичних спецслужб.

Просвітницькою складовою проекту є розроблений для учнів старших класів урок «Як залишатися людиною». Протягом 22–24 листопада для усіх охочих проводитимуться інтерактивні заняття, головною метою якого є: інформувати старшокласників про злочин Голодомору; забезпечити всебічне засвоєння теми Голодомору, що входить до шкільної програми з історії, розвивати у підлітків критичне мислення, почуття власної гідності, прагнення дотримуватися прав людини.

        Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64 або https://www.facebook.com/nmiuu/?fref=ts.         Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар