1 вересня — Текля Буряківниця: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна скаржитися на своє життя — ситуація ще більше погіршиться.

Ось і настав перший день осені. На Русі за народними прикметами цього дня передбачали погоду на найближчі три місяці, інформує Ukr.Media.

1 вересня за народним календарем — Текля Буряківниця

Першого вересня (19 серпня — за старим стилем) православна церква вшановує пам’ять Газської мучениці Текли. У період гонінь на християн проповідниця не зреклася віри. За злочин проти язичництва Текла в 304 році була кинута на розтерзання диким звірам: левиці і ведмедиці.

На загальний подив, вона була врятована одним з нацькованих звірів. Теклу захистила левиця, розтерзавши спочатку ведмедицю, а потім випущеного додатково лева.

Звичаї та традиції

З поширенням християнства на Русі світогляд селян не змінився. Вони продовжували ототожнювати образи святих з божеством родючості. Так з’явилося “народне православ’я”, в якому святі виступали добрими помічниками в праці і сімейному житті.

На Русі Теклу прозвали Буряківницею, так як 1 вересня починали збирати буряк. Свято традиційно жіноче. Для того щоб отримати хороший урожай і зміцнити здоров’я, в цей день необхідно віддавати данину покровительці і дотримуватися певних традицій.

Страви з буряка

У цей день і без того корисний овоч збирає в собі всі цілющі властивості. Найпоширенішою і корисною стравою в день Теклі у господинь визнається борщ.

Робота в саду і городі

Збирати урожай в цей день належить жінкам. Так овочі зберігатися будуть довше, а користі для здоров’я буде більше. Крім буряка, можна збирати будь-які овочі і фрукти. Заготовки на зиму в цей день готуються легко і швидко. Основне правило — працювати мовчки.

Буряківниця — красі в будинку угодниця

Для гарного врожаю і вдалої зимівлі будинок і сад прикрашають стрічками бурякового і червоного кольорів. Для сервірування столу використовують серветки в цій же гамі з паперу або тканини. Інтер’єр вдало доповнять айстри і жоржини бурякового кольору.

  Обшуки на 1+1: СБУ вилучила 2 системні блоки

Народні прикмети

Прикмети ґрунтуються на спостереженні людей за природою. На Буряківницю вони пов’язані з майбутньою погодою і збиранням врожаю.

  • “На Теклу смикай буряк!”,
  • “Туман з ранку на Буряківницю — сніг взимку в околицю”,
  • “День Теклі прийшов, на полях овес дійшов”,
  • ” На Буряківницю з ранку робота йде на лад”.

Цікавою особливістю свята став прояв турботи про домашню кішку, яку в цей день прийнято балувати смачним частуванням. Завдяки її дикій родичці свята мучениця Текла змогла вижити і звернути багатьох людей в християнство.