Ікона Божої Матері «Знамення» ‒ один з найбільш шанованих образів в православ’ї.

Знамення Пресвятої Богородиці одне із значущих церковних свят. Зараз існує окрема ікона Божої Матері яка так і називається “Знамення”. Події, які передували появі цього свята, врятували безліч життів завдяки знаку згори, який був поданий Богородицею. Саме тому дане свято має велике значення як шанування Божої Матері та її прихильності до людей, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Історія даного свята почалася ще в 1170 році, коли руські князі вели загарбницькі війни між собою. В один із днів, за старим календарем це сталося 27 листопада, А. Боголюбський зі своїм союзником підійшов до стін Великого Новгорода. Жителі міста, передбачаючи кровопролитні події стали разом молити Богородицю захистити їх. Коли загарбники почали облогу, жителі продовжували молитися. На третій день, архієпископ цього міста почув голос. Він наказав пронести ікону Богородиці навколо міської стіни. На ранок архієпископ разом з іншими служителями поніс ікону до стін міста і в цей момент нападники почали атаку. Під час неї одна зі стріл потрапила в лик Богородиці, і почали відбуватися дивні події. На обличчі ікони з’явилися сльози, вона повернула свою голову в бік міста і нападники просто зійшли з розуму. Вони вбивали один одного і не зупинилися, поки всі не померли. Так місто було врятоване від захоплення, знищення і масових вбивств.

Традиції та обряди

Ніяких особливих обрядів в цей день не передбачено. Віруючі люди ходять до церкви на молебень, запалюють свічки в будинку поруч з іконою Богоматері, особливо якщо є ікона «Знамення». Також в цей день люди традиційно придивляються і прислухаються до знаків, які з’являються в їхньому житті. Вважається, що саме 10 грудня ці знаки стають більш явними. Вони попереджають, захищають і відводять біду. Адже перше Знамення Пресвятої Богородиці вберегло від небезпеки і врятувало життя людей в цілому місті. Саме тому заведено вважати, що знаки, що з’являються в цей день, захищають від великих проблем, бід і неприємностей. Важливо, не просто побачити такі знаки, а й правильно їх зрозуміти. Для цього необхідно відмовитися від своїх проблем і уважно слухати себе.

  Священники розповіли, що робити зі шкаралупою освячених на Великдень яєць

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Враховуючи, що чудовий порятунок, яке явила Божа Матір в далекому 1170 році, була заступництвом в період братовбивчих воєн, багато людей її шанує як заступницю. У цей день заведено підносити молитви цій іконі для вирішення внутрішніх чвар між родичами. Так само, як і просити допомоги Богородиці в несправедливих ситуаціях, коли один родич ображає іншого.

Вважається, що дане свято, також як і ікона допомагають зберегти мир всередині сім’ї, а також захистити кого-небудь від підступів, інтриг і гидот з боку інших людей.

Особливе значення цей день має для жінок, які не можуть зачати дитину. Бездітні звертаються не до ікони “Знамення”, а до образу Романа Чудотворця. Його сила разом з чудотворством Богородиці допомагає позбавлятися від бездітності.

Прикмети

Серед найпоширеніших прикмет в цей день називають:

  • Риба пішла на глибину — риболовлі в цей день не буде.
  • Можна позбутися від печалей і переживань, якщо на світанку при сході сонця встати обличчям до північного вітру. У цей ранок завжди вітер дме з півночі. Вважається, що подих цього вітру позбавляє душу і розум від сумних дум і здатний очистити розум.
  • Важливо придивлятися до пічного диму. Якщо саме в цей день він стелиться близько до землі, то в найближчий тиждень прийде відлига. У разі, коли дим навпаки виходить рівним стовпом вгору, то насуваються сильні морози.
  • Якщо зоря цього ранку має яскраве, червоне забарвлення — то погода буде вітряною, з сильними поривами.
  • Якщо напередодні цього дня рибалці попалася щука з ікрою, то квітень буде сильно дощовим.
  • Особливо в цей день прийняти прислухатися до лісу. Якщо з нього доноситься щебет птахів і сильний шум гілок, то найближчим часом очікується потепління.
  Леді Гага розповіла всю правду про роман з Бредлі Купером