10 лютого православні християни скромно відзначають Єфремів день, шануючи світлого богослужителя. Учитель, богослов і поет, він присвятив своє життя на благо виховання майбутніх поколінь, інформує Ukr.Media.

Історія появи свята

Народився в злиденній месопотамській родині в 4 столітті. З дитинства хлопчик мав яскраво виражений запальний характер, був різким і дратівливим підлітком. Батьки припиняли прояви еготемпераменту і вчили смирення, покаяння і праведної поведінки. Будучи абсолютними християнами, віруючі мати і батько вибрали для сина такий же шлях.

Зумівши відректися від тлінного світу і втихомирити вибуховий характер, молодик відлюдником пішов в пустелю, за що був щедро нагороджений Господом. Релігійному юнакові був посланий дар красномовства, переконання і вчительства. Решту життя провів у вченні Слова Божого, набираючись мудрості і праведності, чим із задоволенням ділився зі своїми учнями і послідовниками. Преподобний писав вірші і пісні, залишаючи в збірках послання для нових поколінь.

За самопожертву і віддачу улюбленій справі удостоївся особистого свята — дня Єфрема.

Іменини будинкового, або як відзначають Єфремів день

У богослужителя багато інших імен, це тільки деякі з них:

  • Єфрем — Цвіркуновий заступник. Вважалося, що в цей день не можна ображати комах, що мешкають в будинку.
  • Єфрем — вітродуй. За характером подуву вітру визначали кількість передбачуваних опадів влітку.

Головне, чим знаменитий Єфремів день — це іменини будинкового. Традиційно святкування прямували саме на його адресу — варили ароматну кашу, ставили в блюдце свіже молоко, печиво — задобрювали духа. Робили це небезпідставно. Домовик, дух будинку, його серце. Він не любить неохайних людей, що розводять бруд, які кричать і сваряться. Їх домовик лякав, насідаючи на грудну клітку уві сні. Кращий його друг — кішка, тому її багато гладять, пестять і плекають. Щоб задобрити домовика, сім’я розповідала про нього примовки, співала частівки.

  Прощена неділя - 10 березня 2019 року

Немовлят, народжених напередодні цього дня, домовик оберігає, а Єфрем протегує.