Не залишайте в цей день відчиненими вікна та двері в будинку.

На Русі існував звичай — 10 січня всі домашні обов’язки робити спільно дружною сім’єю. І з господарськими справами разом управлялися, і трапезувати всією юрбою всідалися. Звідси і пішла народна назва день Домочадців, інформує Ukr.Media.

З давніх часів родина вважалася головною цінністю в житті людини. Тільки з підтримкою рідних і близьких людей ми долаємо різні важкі ситуації, досягаємо успіху, стаємо мудрішими і сильнішими.

Які на цей день існують традиції і обряди

За народним календарем 10 січня називається також Різдвяний м’ясоїд. Адже напередодні закінчився встановлений в православ’ї тривалий Пилипівський піст. М’ясо вживати дозволялося і на Русі починався весільний період. Тепер перед гостями нічого було соромитися, адже столи накривали щедрі і ситні.

Продовжували ходити по гостях колядники. Їх обов’язково у хату запрошували і пригощали смачними ласощами. Люди вірили, що вони зі своїми колядками приносять у сім’ю здорове і щасливе життя, а будинок захищають від нечисті.

10 січня слов’яни виконували спеціальний ритуал, щоб залучити злагоду і лад. Наймолодшого члена сім’ї з самого ранку посилали купити сіль. Протягом дня він повинен був сам особисто підсолювати всю їжу, яка готується на кухні.

Перш ніж кинути сіль, виголошував замовляння:

«Як сіль в цій їжі зараз розтане, так ніхто в нашій сім’ї лайки з розбратом не пізнає».

Сьогодні загадують сімейне спільне бажання. Воно повинно бути щирим від душі, добрим, світлим, і тоді неодмінно здійсниться.

У наших предків на 10 січня були такі заборони:

• Жінки в цей день не займалися рукоділлям (вишивка, в’язання, шиття), а також печі не підбілювали.

  Володимир Остапчук опублікував цікаве відео з новою дівчиною

• У день Домочадців не ставили опару, так що не плануйте на сьогодні готувати здобну випічку.

• Гроші з продуктами в борг не давали і самі ні в кого не займали.

• Не можна 10 січня конфліктувати і сваритися.

Прослідкуйте, щоб двері з вікнами сьогодні були закриті

10 січня не можна залишати відкритими вікна і двері. Наші предки за цим суворо стежили. Адже згідно з народними забобонами, якщо залишиться відкрите вікно або двері, то через них в оселю може прийти біда. Недарма на Русі з вікнами і дверима пов’язували безліч прикмет, називали їх очима і вухами будинку.

Ніколи не робіть цього з дверима

1. Навпроти вхідних дверей не садіть ляльок, а то чоловік може піти до іншої жінки.

2. Не можна тримати відкритими і внутрішні, і зовнішні двері одночасно, тому що в оселі тоді оселиться нечисть.

3. Вхідні двері закриває на ніч тільки голова родини (чоловік). Якщо це зробить дружина, подружжя може вночі посваритися.

4. Біля входу не можна розстеляти постіль і класти біля неї гостя на нічліг.

5. Якщо дівчина на виданні входить у будинок, то не повинна кидати за собою відкриті двері, інакше їй чоловік дістанеться гулящий.

6. Коли приходите з вулиці додому, то не переступайте вхідний отвір лівою ногою, можете на ній нечисту силу пронести. Переступайте тільки правою ногою.

Ніколи не робіть цього з вікнами

1. Не можна дивитися у вікно, коли повз проходить похоронна процесія. У такі моменти потрібно негайно запинати штори, щоб крізь вікна в оселю не заглянула смерть.

2. В обжитому будинку не монтують нових віконних прорізів, інакше хтось з проживаючих у ньому помре.

  Віра Брежнєва показала, як проходить її сімейний відпочинок з Меладзе

3. Суворо забороняється у вікно викидати сміття або виливати помиї. Вважається, що душі наших спочилих родичів іноді приходять і стоять під вікнами. І якщо сміття на них потрапить, то померлі предки, образившись, нашлють біди з негараздами.

4. Можна заходити в будинки тільки через двері, використовувати для цього вікна не можна. Якщо трапилася ситуація, що втратили ключ, і немає ніякого іншого шансу потрапити всередину, то перш ніж лізти у вікно, принесіть свої вибачення у Домового.

5. Будинок завжди повинен бути сповнений сонячного світла, щоб в ньому накопичувалося якомога більше позитивної енергії, притягувалося благополуччя і любов. Тому в денний час не засовуйте на вікнах темні завіси, не позбавляйте себе щасливого життя.

Прикмети погоди на 10 січня

  • Літні місяці будуть холодними і з дощами, якщо сьогодні заметіль мете з раннього ранку і до пізнього вечора.
  • Незабаром потеплішає, якщо 10 січня горобці весело розцвірінькались.