Проведіть сьогодні генеральне прибирання і позбавте свій будинок від негативу.

У православному світі 11 квітня згадують Іліопольського диякона священномученика Кирила. Дата за народним календарем називається день Берези або день Кирила, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Кирило?

Жив Кирило у Фінікійському місті Іліополі в IV столітті. Постраждав за християнську віру — язичники розпороли йому живіт, розкидали навколо внутрішні органи і з’їли сирою печінку. Але Господь незабаром послав мучителям кару небесну — один всі зуби втратив, у другого згнив язик, а третій став сліпим до кінця життя.

Які на цей день існують традиції і обряди?

День сьогоднішній здавна прозвали на Русі день Берези. Основні звичаї і традиції 11 квітня пов’язані саме з цим красивим деревом.

В народі вірять, що в цей день березовий сік має особливу цілющу силу. Тому наші предки рано вранці 11 квітня відправлялися в березовий гай, щоб соку напитися і тим самим на весь рік здоров’ям, щастям і успіхом запастися.

Обов’язково кілька березових гілочок потрібно прихопити з собою додому:

• Щоб літо порадувало щедрим урожаєм, треба по периметру городу увіткнути хоча б по одній гілці берези.

• Одну гілочку потрібно залишити на випадок, якщо захворіє в будинку дитина. Її треба легенько побити гілкою і незабаром малюк піде на одужання.

• Щоб захистити будинок від ударів блискавок і пожеж, кілька гілочок необхідно покласти на горищі або увіткнути в дах (якщо є така можливість).

А якщо ви проживаєте в приватному житловому будинку, то постарайтеся сьогодні посадити у себе у дворі березу. Вона буде залучати у вашу родину благополуччя і не дасть наблизитися нечисті.

Наведіть в будинку блиск і чистоту, і позбавте його від негативу

У наших предків генеральне прибирання будинку передбачало не лише позбавлення від бруду, пилу, мотлоху і сміття, але і очищення від нечистої сили, негативної енергетики, невдач, неприємностей і негараздів.

Щоб у вашому домі не лише все сяяло чистотою, але й наповнилося гармонією і благополуччям, треба правильно прибирати. Пропонуємо кілька корисних порад і перевірених століттями народних забобонів і прикмет.

1. Генеральне прибирання плануйте на спадаючу фазу Місяця, будуть краще йти пил і бруд.

2. Суворо забороняються будь-які види прибиральних робіт після того, як сонце сяде. Інакше можна вимити й вимести з хати достаток зі щастям.

3. Якщо ваша дочка ще не вийшла заміж, і її приходили сватати, то у жодному разі не беріться прибирати відразу після відходу сватів. Інакше весілля не буде. Нічого страшного в тому, щоб перенести наведення порядку після гостей на завтра.

4. Коли прибираєте, не переступайте через швабру або ганчірку, інакше в дім може прийти біда.

5. Не можна займатися прибиральними роботами в той день, коли хтось із членів сім’ї виїхав з будинку або знаходиться в дорозі. У народі кажуть, якщо почати мити підлогу або віником мести, то можна назавжди вимити або вимести з хати людину, що знаходиться в дорозі. З нею може статися нещастя і додому вона більше не повернеться.

6. Не можна одночасно готувати на кухні їжу, прибирати в будинку, інакше сім’я буде постійно зазнавати нестачу їжі.

7. Правильно потрібно підмітати від кутів найдальших кімнат до вхідних дверей, так ви виженете з житла всю негативну енергію. Але через вхідний поріг сміття не перемітайте, інакше накличете в дім біду. Зберіть сміття перед порогом на совок і винесіть (або киньте у відро для сміття).

8. Сувора заборона на прибиральні роботи в церковні свята. Це вважається великим гріхом. Такі дні спеціально встановлені церквою для відпочинку і духовного просвітництва. Світлі свята треба зустрічати в чистоті, тому порядки в домі наводьте заздалегідь.

9. Забороняється тримати в будинку одночасно два віники, і вже тим більше двома помсти (наприклад, коли в одній кімнаті підмітає мати, а в іншій дочка). У народі кажуть, що так можна добро по різних кутах порозмітати.

Дуже добре, якщо ви володієте багатою уявою, здатністю мислити образно. Коли будете витирати і струшувати пил, збирати сміття, підмітати підлогу, і навіть витрушувати з пилососу пилозбірник, подумки уявляйте, що це ви зібрали всі невдачі, хвороби і проблеми, і тепер викинули їх назавжди зі свого будинку і сім’ї.

Погодні прикмети на 11 квітня

  • Наші предки в цей день завжди спостерігали за деревами. Якщо до 11 квітня зазеленіла вільха, значить, майбутнє літо буде дощове. А якщо берізка опушиться, то чекайте посушливі літні деньки.
  • Очікується похолодання, якщо в день Кирила гримить грім.