Якщо в цей день синичка залетить у двір, то буде щастя і достаток у домі.

Синичкин день — одне з народних свят, яке затвердили 12 листопада не випадково. Саме в цей день багато птахів прилітає погодуватися пізньої осені. Тому люди готувалися, робили годівниці, насипали корм для птахів. Серед корму, який їдять синички, можна виділити насіння соняшнику або гарбузове, сало, горішки арахісу, інформує Ukr.Media.

Історія

Птахи прилітають до годівниць, які спеціально робили до осені жителі всіх сіл і міст. Їх наповнюють їжею для птахів. Синички за народним повір’ям залучають добро і благополуччя в будинок.

Є ще одна історія, пов’язана з цим днем. 12 листопада за церковним календарем відзначається день Зиновія. Він зі своєю сестрою були істинними християнами і виховувалися чесними духовними людьми. Їх віра не була зломлена до самої смерті. Він помер в муках разом з сестрою Зіновією, яка прийшла його підтримати. Також на день Зиновія і Зиновії починається сезон полювання і риболовлі.

Не всі знають, що синиця названа не через оперення синього кольору, а по її пісні, яка нагадує дзвіночок. Якщо порівняти політ синиці з іншими птахами, то можна відзначити, що він найенергійніший з меншим маханням крил і швидкий за швидкістю.

Коли проходить?

Щороку це свято проходить в один день — 12 листопада. У старому календарі воно значиться 30 жовтня.

Хто святкує?

Святкують всі православні християни день Зиновія і Синичкин день. Також всі жителі шанують це свято, особливо сільськогосподарські працівники, мисливці та рибалки.

Традиція

Вважається, що якщо синиця прилетіла до вашого будинку, то можна чекати удачу і щастя. За традицією потрібно зайнятися ремонтом старих годівниць і зробити нові, зробити поповнення їжі в них.

  Дмитру Дюжеву передрікали загибель — "скоро за тобою прийде смерть ... готуйся"

Для мисливця і рибалки вважається, що хороший улов і здобич в цей день означає, що весь рік буде таким багатим.

Існує ворожіння на крихтах і їжі, при поїданні хліба прибуде в цей будинок достаток і благополуччя. Якщо синички вибирають сало, то сім’я обзаведеться худобою цього року.

Прикмети

  • Якщо птах свистить, то вдень буде ясна, сонячна погода. Якщо почуєте писк, то це до холодів.
  • Багато птахів в годівниці — до морозу і швидкого похолодання.
  • Якщо зловити птицю в руку, то очікують швидке вирішення проблеми.
  • Стукіт у вікно — до гарних новин.