У слов’ян вважалося, що в цей день дме нещасливий вітер, що приносить із собою захворювання та застуди.

У православному світі 15 березня згадують про священномученика Федота єпископа Киринейського. За народним календарем дата називається Федот-вітронос або просто день Федота, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Федот?

Був Федот християнином, жив в Малій Азії у III-IV століттях.

Коли при імператорі Діоклетіані почалися гоніння на християнську віру, Федот не відмовився від своїх переконань. За це він був підданий жорстоким мукам — його прив’язали до металевої сітки, а під нею розвели багаття. Федота били палицями, вбили цвяхи у ноги і змусили ходити.

Багато людей, спостерігаючи за його стражданнями, дивувалися терпінню Федота і самі увірували в Ісуса Христа. Федот не прийняв мученицьку смерть, його відпустили з в’язниці після того, як християнам була дарована свобода віросповідання.

Він повернувся в Киринію, де був призначений в сан єпископа. На цьому місці прослужив два роки і спокійно пішов в інший світ.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Знахарі в день Федота вичитують змови і проводять спеціальні ритуали, щоб захистити від онкологічних захворювань. Це роблять тільки 15 березня. Для обряду необхідне свіже яйце з-під молодої курки-несучки.

На Федота вже розпочинаються сільськогосподарські роботи. Сьогодні висівають цибулю і селеру. Цей день вважається найбільш сприятливим для їх посадки — врожай буде багатим.

Захистіть себе сьогодні і перехрестіть вітер, який дме!

У народі дату 15 березня назвали Федот-вітронос, тому що зазвичай в цей день дме сильний вітер. У слов’ян вважалося, що це нещасливий вітер, що приносить із собою захворювання та застуди.

Тому якщо не було особливої потреби, люди в день Федота на вулицю з дому не виходили, побоювалися, що хворобу підхоплять, і потім доведеться довго лікуватися.

  Вагітна Міла Йовович поскаржилася на надскладні останні тижні вагітності

Якщо потрібно було кудись сходити, то спочатку вітер, який дме хрестили і читали молитву «Отче наш». Так захищали себе від можливих недуг.

Але сильна вітряна погода мала ще одну причину, щоб народ її боявся. Цю могутню стихію використовували чорні чаклуни, щоб накоїти своїх жахливих справ, які люди називають «зурочення» чи «псування за вітром».

Псування за допомогою вітру чорний маг напускає як до певного місця призначення, так і до випадкового. Іноді в чаклунів настільки потужно розігруються диявольські сили, що зло пре назовні і його треба випустити. І якщо немає конкретної жертви, то зло випускають просто так. Тоді воно може потрапити на кого завгодно.

Як темні маги це роблять? Виходять на вулицю на відкритий простір, стають обличчям до вітру і вимовляють свої страшні змови. Слова підхоплюються могутньою стихією і несуться. Перша людина, яка зустрінеться на шляху цього заговореного вітру і вдихне його, та і візьме на себе порчу.

Така напасть б’є сильніше кулі з рушниці — у людини починаються пекельні болі в попереку і животі, вона на землю падає, качається і криком кричить, настільки нестерпні страждання.

Якщо ж чаклуну необхідно надіслати порчу на певну жертву, він робить це за допомогою дорожнього пилу. Заготовляє його заздалегідь, вичитуючи на пил прокляття. І як тільки подує сильний вітер, кидає його в бік потрібного об’єкта.

Такий магічний вплив викликає у людини різке погіршення здоров’я, моторошні шлункові болі, втрату зору. Через кілька днів стає помітно, що людина буквально чахне.

Недарма на Русі літні люди говорили, якщо піднявся вітер, що це «нечисть пустує». Тому, щоб не підчепити на себе таку страшну порчу у вітряні дні, виходячи з будинку на вулицю, перехрестіть стихію і прочитайте молитву. Більш сильного захисту від чорних чаклунів і їх страшних справ не існує!

  В Україні створили анімаційний мультик про великих меценатів Ханенків

Якщо ж так сталося, що людина опинилася під впливом подібного виду псування, терміново знадобиться вода із трьох криниць (чи трьох ополонок). Кожною водицею по черзі треба з голови до ніг облити бідолаху.

Погодні прикмети на 15 березня

  • Літо настане дуже пізно, якщо 15 березня на дахах досі висять довгі бурульки.
  • Відсьогодні визначають погоду на літо. Якщо дме теплий весняний вітер, значить, літні місяці очікуються в міру теплими і мокрими.
  • Дощ в день Федота — провісник такого ж дощового літа.
  • Літні деньки будуть холодними, якщо сьогодні йде сніг, мороз міцнішає і дме з півночі сильний вітер.