Актуальні новини

У Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра відбудеться фестиваль пам’яті Едуарда Митницького

З-5 вересня у Театрі драми і комедії пройде фестиваль, присвячений  засновнику Едуарду Митницькому (1931-2018), який очолював його понад сорок років. Програма – компактна за часом, але досить насичена за змістом та емоційним потенціалом: будуть показані три вистави режисера, які досі є в активному репертуарі, після яких відбудуться обговорення, також запланована панельна дискусія «Театр Едуарда Митницького: Люди. Концепції. Час» та вечір пам’яті.
Про це пише видання Театрально-концертний Київ
Глядачі зможуть переглянути виставу «Море…Ніч…Свічі», що була поставлена Едуардом Марковичем у 2003 році за п’єсою  Йосефа Бар-Йосефа «Це величне море». Спектакль «Три сестри», який отримав дві «Київські пекторалі» і в якому асистенткою режисера була нинішня головна режисерка театру Тамара Трунова. Та виставу, яка є одним із рекордсменів за  часом присутності у зведеній театральній афіші столиці та й всієї країни – «Майн Кампф чи Шкарпетки в кавнику» (прем’єра 1995 року) з Володимиром Горянським у головній ролі.
«…театр — це та ж казка. Тільки для дорослих, – вважав Едуард Маркович. – І якщо людину позбавити ще й цієї казки… З тривогою вона живе, з тривогою лягає — який вже там сон, коли душа болить. А театр дозволяє хоча б на кілька годин відключитися від реальності, увібрати в себе іншу енергетику. І тоді завтра, можливо, буде не таким гнітючим, як сьогодні…»
Ці слова метра у театрі, який він творив і плекав, проростають нині новими образами, прикладами, алюзіями, думками і вчинками небайдужих послідовників, для яких потреба берегти пам’ять є життєвою необхідністю.
Фото – Анастасія Мантач

  Мусульмани всього світу сьогодні святкують Курбан-байрам

Залишити відповідь