Актуальні новини

15 березня – Міжнародний день захисту дитинчат тюленів

День захисту бельків (дитинчат тюленів) був встановлений за ініціативою Міжнародного Фонду Захисту Тварин IFAW.

Міжнародне свято присвячене діткам гренландського тюленя, на яких ведеться жорстоке полювання вже більше сорока років. Вони мають цінність, завдяки своєму якісному хутру, яке володіє головними характеристиками: приємне на дотик, дуже тепле і приголомшливо красиве. Саме через хутро, яке не виходить з моди, щорічно знищуються сотні маленьких бельків, інформує .

Історія

Організувати День захисту бельків у всьому світі прийняла рішення всесвітня організація по захисту тварин. Ідею плавно підтримали всі держави на планеті, усвідомлюючи катастрофічність ситуації. Щороку ставало все більше прихильників правильного життя, які пропагували в маси відмову від варварського і безглуздого промислу.

Адже до кінця минулого сторіччя проблема про масове знищення бельків стала в перші ряди на розгляд у міжнародних організацій. Активна діяльність волонтерів та представників правозахисних організацій домоглися того, що підприємцям було економічно не вигідно поширювати шуби та вироби з хутра гренландських тюленів. І вже в 1986 році виготовлення та продаж шуб з цього хутра було заборонено законом.

Всього кілька років тому це хутро можна було спокійно придбати на міжнародних ринках Європи та країн Азії. У той час ніхто навіть і не замислювався про те, як видобувається це хутро, адже модні тенденції завжди важливіші в житті людини, на відміну від охорони природи. А для того, щоб на світ з'явився чудовий бельок, його мама – самка тюленя, виношує потомство протягом 11 місяців. Міжнародний фестиваль покликаний інформувати громадськість про проблеми вимирання гренландських тюленів і закликати її до людського відношення до тварин.

Традиції

За традицією в цей день всі заходи спрямовані на інформування громадськості про неприпустимість такої жорстокої поведінки. Незважаючи на всі заборони, вбивства тривають, тому активісти невпинно борються за рівноправність живої природи на землі.

  Українські радіостанції перевиконують норми мовних квот майже на 20%

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь