Актуальні новини

Всесвітній день сну – відзначають 15 березня 2019 року

Кожен рік у третю п’ятницю березня більшість країн світу відзначають спеціальне свято – День Сну.

Не секрет, що третину життя людина проводить уві сні. Сон – невід'ємна частина життя. Він заряджає енергією, дозволяє організму відпочити і зарядитися енергією.

Кожен рік у третю п'ятницю березня більшість країн світу відзначають спеціальне свято – День Сну. Він проводиться за ініціативи Міжнародної Асоціації Медицини Сну в цілому ряді країн Європи, Америки та Азії. Незважаючи на недавню історію (свято було засноване в 2008 році ), воно знаходить все більшу популярність. Святкують його не тільки міцним сном, у цей день медичні асоціації та установи розповідають про все, що пов'язане зі сном. Це можуть бути медичні препарати, освіта, відкриття в області фізіології сну, соціальні аспекти сну, психологія сновидінь тощо. Робиться все це з метою звернути увагу людей на проблеми і захворювання, пов'язані зі сном. Підраховано, то третина дорослого населення страждає клінічним безсонням та іншими різновидами розладів сну. Це призводить до збільшення ризику захворювань. Ожиріння, цукровий діабет, підвищений кров'яний тиск – все це може бути наслідком недосипання. До 40% населення планети страждає тією або іншою формою недосипу і це негативно позначається на функціях імунітету, ендокринної системи, погано впливає на метаболізм і когнітивні процеси, інформує .

Існує 10 «заповідей сну», яких слід дотримуватися для профілактики розладів сну:

1. Лягайте спати щодня в один і той же час. Це ж стосується пробудження.

2. Обмежте денний сон до півгодини.

3. Не вживайте алкоголю та не паліть за 4 години до сну.

4. Не вживайте продукти, які містять кофеїн за 6 годин до сну. Сюди відноситься не тільки кава, але і чай, кола і шоколад.

  Настя Каменських опублікувала знімок, на якому з'явилася зі своєю мамою, свекрухою і чоловіком

5. Уникайте вживання калорійної, гострої, солодкої їжі перед сном.

6. Перед сном варто утриматися від фізичних навантажень.

7. Спіть в зручній постелі.

8. Перед сном провітріть кімнату і підтримуйте комфортну для вас температуру.

9. Спробуйте усунути всі зайві шуми і приглушити освітлення.

10. Не працюйте, не їжте, не читайте лежачи на ліжку. Нехай ваше ліжко буде місцем для сну.

Порушення сну веде до серйозних економічних та соціальних проблем. Здоровий сон – обов'язковий елемент повноцінного, активного і щасливого життя. Для того, щоб підкреслити важливість проблем, які пов'язані зі сном, і було створено це свято.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь