В цей день дітей зціляли від нічного плачу і безсоння за допомогою народних ритуалів і замовлянь.

У православному світі 15 грудня згадують пророка Авакума. За народним календарем дата отримала назву день Авакума, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Авакум?

Про життя пророка Авакума відомо дуже мало. Жив він у VII столітті до нашої ери, володів даром передбачати майбутнє. Головною працею Авакума є пророча книга про спасіння грішних душ і про позбавлення людських вад (насильство, жорстокість, зло).

Які на цей день обряди і традиції?

У юних незаміжніх дівчат на Русі було прийнято 15 грудня влаштовувати тихі посиденьки, на яких не веселилися і не бенкетували, а вишивали і розповідали по черзі життєві історії.

У сімейних жінок у цей день турботи були інші — своїх чад від нічного плачу і безсоння зцілювали за допомогою народних ритуалів і змов.

Особливо ефективним вважався обряд, який проводили в курниках: малюків вмивали спеціальною заговореною водою, після чого їх психіка заспокоювалася, і вони добре спали по ночах.

Проведіть сьогодні народні обряди, щоб діти завжди були слухняними і старанно вчилися

Мрія кожного батька, щоб дитина слухалася завжди й прагнула до знань. Можливо, вам допоможуть у цьому старовинні народні обряди.

Ритуал на гарне навчання

Щоб виконати цей обряд, вам потрібно купити в церкві п’ять свічок, і взяти у дитини книгу, яку вона точно зібралася її почитати.

В крайньому випадку, візьміть якийсь шкільний підручник, яким у найближчі дні буде користуватися ваша дитина. Найбільш ідеальний варіант — провести цей ритуал на буквар, коли дитина йде в перший клас.

Виконуйте обряд в післяобідній час у будний день, на повній самоті, щоб нікого вдома не було, вам не можна відволікатися.

  Міжнародний день пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі — відзначають 25 березня

Посередині столу розташуйте в ряд усі п’ять свічок, і запаліть їх зліва направо. Перед ними покладіть розкриту книгу (тобто вона повинна перебувати між свічками та вами) і прочитайте над нею заговорений текст:

«Як до сонечка на землі кожен паросток тягнеться, так нехай моєму чаду, рабу Божому (ім’я), навчатись подобається. Як по течії в річках вода струменить, так і мій малюк до знань нехай прагне. З цього моменту і на віки віків. Амінь».

Тепер дочекайтеся, поки свічки повністю догорять, а розкриту книгу покладіть на стіл дитини. Як тільки вона почне її читати, так і стане проявлятися природний потяг до навчання.

Ритуал на послух

Цей обряд допоможе батькам, коли діти не слухаються і вередують, агресивно налаштовані, проявляють спалахи злості. Для його виконання знадобиться будь-яка річ дитини (краще всього натільна — майка, нічна сорочка, футболка, піжама).

Коли сонце зайде за обрій, побудьте в кімнаті, де у вас розташовані ікони і запаліть церковну свічку.

Важливо, щоб дитина в цей момент знаходилася в межах будинку, але в іншій кімнаті (нехай у себе в дитячій грає, займається своїми звичними справами). Покладіть поруч зі свічкою дитячу річ і тричі прочитайте над нею замовляння:

«Дитя моє слухняне нехай стане, злість з ненавистю нехай його залишать. Мати з батьком нехай будуть для нього завжди в пошані, щоб не доводилося їм надаватися зайвій турботі. Відтепер у нашому домі завжди гармонія буде, і воля Господня з нами прибуде. Боже Всещедрий, пошли нам терпіння, а нашому чаду умиротворення. Нехай совість у ньому прокидається, батьків своїх нехай послухається. Амінь».

Тепер дитину треба викупати і надіти на неї заговорений одяг. Ви відразу помітите, що малюкові стало спокійніше і легше, напади агресії та внутрішньої люті поступово стихають.

  Катя Осадча привітала старшого сина з днем народження, опублікувавши архівні фото, де їй 19 років

Важливо! У жодному випадку не проводьте цей обряд при дитині, щоб у неї не почалася зворотна реакція.

Погодні прикмети на 15 грудня

  • Якщо поспостерігати за домашніми птахами, то можна за їх поведінкою визначити погоду на найближчі дні: заспівав після морозу півник — скоро чекайте потепління; якщо гуси під крила голови приховали — буде холодно, а якщо гелгочуть цілий день, то це до тепла; кури на сідало рано всілися — до сильних морозів, а якщо вони крутять хвостиками і ляскають крилами, то очікуються снігові замети.

  • Вдень будьте готові до хуртовини, якщо в ніч на 15 грудня місяць не ясний, а наче в тумані знаходиться.

  • Сильно каркають сьогодні ворони — до снігопаду.