Найпотужніший шанс виконати свою мрію за допомогою вітру!

В православ’ї 16 червня день вшанування священномученика Лук’яна Бельгійського. У народному календарі дату називають Лук’ян Вітрогон або просто день Лук’яна, інформує Ukr.Media.

Ким був священномученик Лук’ян?

Лук’ян народився в Римі і жив в I столітті. Почувши проповідь апостола Петра, він долучився до християнської віри і пройшов обряд Хрещення. Після смерті апостола Лук’ян пішов по стопах його справи, і став проповідувати Слово Боже.

Побував з проповідями в Галлії, Іспанії, Італії. Більшість бельгійського населення, послухавши Лук’яна, перейшло до Христової віри від язичницької.

Святий прийняв смерть від усікновення голови мечем, коли до влади прийшов жорстокий римський імператор Доміціан, відомий нещадними гоніннями на християнство.

Які існують у цей день традиції і обряди?

За традицією 16 червня слов’янські хазяєчки приймалися за готування декількох картопляних страв. Вірили, чим різноманітнішим буде картопляний стіл, тим великим урожаєм порадує цей овоч майбутнім літом, зросте смачний і великий.

Картоплю подавали вареною і смаженою, запеченою і тушкованою. А ще неодмінно випікали пиріжки та пироги з начинкою з картоплі. Випічкою обов’язково пригощали сусідів, щоб вони урожай не наврочили.

Дата 16 червня вважається несприятливою для початку подорожей, далекої поїздки, відрядження. Бажано зайнятися в цей день очищенням кишечника, печінки і кровоносних судин. Можна влаштувати день лікувального голодування. Сьогодні такі процедури матимуть максимальний ефект.

Не пропустіть сьогоднішній день, щоб виконати заповітну мрію за допомогою вітру!

Слов’яни дату 16 червня називали Лук’ян Вітрогон, тому що впродовж століть помітили — у цей день часто дмуть сильні вітри. А їх напрямок підказував людям, якого врожаю можна очікувати в майбутньому сезоні.

Народ навіть на цей рахунок прислів’я придумав:

  Сколівський палац Гредлів стане туристичним центром

«Не лягай рано спати на Лук’яна, а вітерця дочекайся і краще придивися, звідки він дме».

1. Східного вітру особливо боялися. Вірили, що саме він приносить з собою тяжкі хвороби і впливає на всіх на своєму шляху — звіряток, рослини і людину.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2. Слідом за північно-східним вітром приходили затяжні зливи, які надавали поганий вплив на врожай жита.

3. Вітри з північного-заходу вважалися особливо страшними. Вони супроводжувалися сильною бурею, яка могла знищити всі сходи, і тим самим приректи людей на голодний рік.

4. Вітер з південного-заходу був передвісником поганої погоди на всі літні місяці, він також не обіцяв багатого врожаю.

5. Південному вітру люди дуже раділи. Саме він пророкував швидке зростання посаджених рослин і щедрий урожай на яровий хліб.

Слов’яни вірили, що існує головний дідусь на ім’я Вихровій, якому підпорядковуються всі вітри. В людському уявленні у нього дуже довга борода і немає рук. Побоювався народ — якщо Вихровій почне своєю бородою махати, то висмикне з землі з корінням всі рослини, що людина посадила.

Сильних вихорів люди боялися, вони несли не лише руйнівні урагани, але і тяжкі недуги. А ще разом з вітрами в людське житло з легкістю могла будь-яка нечиста сила залетіти. Тому на Русі 16 червня всі двері з вікнами протягом дня закривали на засуви.

Наші предки в день Лук’яна захищали себе від бід і витівок чорних магів тим, що з ранку до ночі з закритими ротами ходили, і подумки повторювали: «Амінь».

Однак і цю могутню стихію навчилася людина обертати собі на благо. Є безліч стародавніх ритуалів з використанням вітру, розповімо про найбільш популярні.

  Українські та польські реставратори відновлюють пам’ятники на Личаківському цвинтарі

Щоб мрія здійснилася

Сьогоднішній вітер допоможе здійснитися вашим бажанням. Потрібно написати його на чистому паперовому аркуші, потім спалити і розвіяти попіл на вітрі. І обов’язково сказати такі слова:

«Вітрів дух, прошу тебе, допоможи. Смуток з сумом віджени від мене. Щастям і успіхом обдаруй. А те, що я задумала, здійсни».

Щоб позбутися страхів

Дуже часто люди страждають від різних страхів, тривоги. Все це заважає спокійного життя. Сьогодні можна назавжди позбутися від подібного стану за допомогою вітру.

Щось з натільної білизни (нічну сорочку, майку або футболку) повісьте вранці на вулиці і залиште до вечора, нехай майорить на вітрі. В кінці дня одягніть цю річ, і відшукайте відкрите місце, де вас зі всіх сторін буде обдувати вітерцем. Станьте, розкинувши руки, і скажіть замовний текст:

«Вітер, прошу тебе, допоможи. Всі недуги з мене забери, силою і сміливістю обдаруй. Відтепер нічого і ніколи не стану я боятися. Буду життям спокійним і радісним насолоджуватися. Амінь».

Щоб неприємності геть прогнати

Якщо замучили вас життєві неприємності, то проведіть 16 червня генеральне прибирання будинку. Все сміття, яке з підлоги підмели, за вітром пустіть і скажіть:

«Вітер, прошу тебе, допоможи. Неприємності з недугами від нас забери. Ніяких капостей більше не принеси. Краще літнє тепло з півдня приганяй, щедрий урожай на хліб і овочі нам дай».

Після такого обряду разом з сміттям зникнуть і всі ваші життєві неприємності.

Прикмети погоди на 16 червня

  • Якщо сильно сови розкричалися 16 червня, то чекайте негоди.
  • Якщо сьогодні з ранку до вечора дощ полоще, значить, очікується багатий грибний урожай в цьому сезоні.