Чому заборонено прибирати сьогодні?

У православному світі 16 серпня згадують новгородського архієпископа Святого Антонія. Дату в народному календарі називають малинник або день Антона Віхровія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Антоній?

Народився Антоній в знатній родині в Новгороді, жив в XII-XIII століттях. У миру його звали Добриня Андрейкович. У підлітковому віці вирішив він відправитися в паломницький шлях по святих місцях. Повернувшись, прийняв рішення піти в монастир, постриг йому провів преподобний Варлам Хутинський.

Коли в 1212 році в Новгороді вигнали владику Митрофана, замість нього вибрали Антонія. На посаді архієпископа він насамперед побудував храм на місці, де розташовувалися палати його попередника. Також Антоній збудував Новгородський храм святої великомучениці Варвари.

Які обряди і традиції існують в цей день?

Наші предки в день Антона Віхровія ніколи не затівали в будинках прибирання. Згідно з народними забобонами, з житла разом зі сміттям можна вимести щастя, везіння і достаток.

На цей рахунок народ навіть придумав прислів’я: “якщо в будинку на Антона чистота, то мошна буде зовсім порожня” (мошна — невеликий грошовий мішечок).

Не ризикуйте і ви сьогодні! Щоб потреби не знати, краще не затівайте 16 серпня з прибиранням в будинку, зробіть це заздалегідь або пізніше.

На Русі в цей день чоловіки працювали в полях, а жінки і дітвора збирали в лісі пізню малину. Звідси і пішла народна назва дати “малинник”. Вдома потім варення варили і пекли пироги з ягодами.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Малину з давніх-давен цінували не лише за незрівнянний аромат і смакові якості. Ця ягода — найкращий засіб для профілактики простудних, серцево-судинних і нервових недуг.

Сьогодні за допомогою вітру можна залучити щастя в своє життя!

  Національний будинок органної та камерної музики України відкриє 41-й концертний сезон

Слов’яни з давніх часів зверталися до природних сил з проханнями залучити в життя хороші події і прогнати негатив. Найбільш ефективною вважалася магія вітру.

З 16 серпня, зазвичай, починався період сильних вихорів, тому народ і прозвав дату Антон Віхровій. Не пропустіть і ви сьогоднішній день, попросіть вітер про найважливіше і бажане.

Але будьте вкрай обережні зі своїми висловлюваннями, не забувайте народне прислів’я: «Собака гавкає, а вітер носить». Будь-яке сказане слово підхоплюється вітром і приводиться в дію.

Якщо ви обличчям до вітру стоїте, то не здумайте лаятися і вже тим більше прокляття насилати, тому що все сказане потоком повітря на вас назад і повернеться.

Пам’ятайте, що під час сильних ураганів і вітрів сказане погане слово може сім’ю або будинок зруйнувати, а прохання про допомогу або добра фраза за тридев’ять земель буде почута.

Як використовувати магію вітру?

Звертайтеся до вітру натщесерце, в такому стані тіло людини має найбільш високі частоти.

Запам’ятайте — чим сильніший вітер, тим ефективніша дія його магії.

Дуже важливо — правильно вибрати місце. Можна звертатися до вітру, стоячи на балконі, але краще все-таки вийти на відкритий простір.

Спілкуватися з вітром потрібно сам на сам, ніяких близьких родичів або подружок не варто в це присвячувати.

Замовний текст на щастя

Завчіть текст напам’ять і тричі прочитайте його у вітряну погоду:

“Прокинуся я рано вранці і вітру могутньому проханню скажу, щоб доніс він його до самого неба. Багато чого не прошу — нехай життя буде спокійне і щасливе, чергою своєю йде, без недуг і бід, скільки відвів мені Боженько років».

Прикмети погоди на 16 серпня

  • Поспостерігайте 16 серпня за домашньою птицею. Якщо гуси і кури скидають пір’ячко, значить, скоро похолодає.
  • Сильний вітер сьогодні — провісник сніжної зими. А якщо 16 серпня ще й холодно, то готуйтеся до суворих морозів в зимові місяці.
  28 січня — Павлів день (День чаклунів): історія, звичаї та прикмети свята