Щоб залучити в своє життя щастя і удачу, в цей день потрібно позбутися старих і непотрібних речей.

Домна Доброродна це християнське і народне свято. Воно присвячене життю у вигнанні, подорожам святої Домни Нікомідійської. Її хоробрість, вірність Господу і жертву шанують християни всього світу. У цей день вшановують ще кілька святих християн-мучеників, які віддали життя, але не зрадили віру в Господа, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Домна служила жрицею за часів правління язичників Діоклетіана, Максиміана. Період їх влади (200-300 рр. н.е) був найбільш страшним, кривавим для християн. Всюди горіли багаття, віруючих катували, вішали, спалювали. Одного разу Домні вдалося ознайомитися з працями апостолів, після чого жінка відразу прийняла християнство. Залишатися при дворі було небезпечно, тому вона прикинулася божевільною, потім втекла. Спочатку святу прихистили в жіночій обителі, де вона стала носити чоловічий одяг, обстригла волосся. Далі шлях її лежав через самотню печеру, де вона знайшла укриття. До Домни дійшли чутки, що монастир, який прихистив її, був жорстоко розорений і знищений ідолопоклонниками. Жінка поспішила на згарище. Одночасно місцеві виявили тіла інших мучеників, у тому числі Дорофея, Євфимія, Мігдонія і багатьох інших. Домна поховала тіла з почестями за християнськими звичаями, потім довгі роки захищала могили, доглядала. Згодом вона сама стала жертвою язичників, і незабаром була страчена за віру в Господа.

Традиції та обряди

16 вересня — релігійне і народне свято. На Русі було заведено проводити генеральне прибирання в будинку, господарстві, скотних дворах та інших прибудовах. Весь зібраний мотлох, сміття, непотрібні речі спалювали разом з картопляним бадиллям. Говорили, що це дозволяло удачі затриматися в будинку. Хтось, навпаки, тягнув додому зіпсовані речі, одяг, вважаючи, що це допоможе досягти успіхів в майбутньому році.

  1 липня — Ярилин день (Верхівка літа): історія, традиції та прикмети свята

Для боротьби з нечистою силою використовувалися старі поношені постоли. Існувала традиція розвісити якомога більшу кількість цього взуття по будинку, щоб демони, біси збилися з рахунку, намагаючись перерахувати постоли і не творили ніяких капостей, гидот мешканцям. Старі постоли висіли зазвичай по всіх дворах і господарствах. У Домну Доброродну збирався урожай льону, проводилася його підготовка до подальшої обробки.

Прикмети

  • Якщо в день 16 вересня захід Сонця був криваво-червоним, значить, зима прийде скоро і буде морозною, суворою, сніжною.
  • У свято йшов дощ, значить, майбутній тиждень буде дощовим і сльотавим.
  • Хвойні дерева ломляться від шишок, значить, зима буде теплою.
  • Гроза, що прийшла в це свято, означала, що осінь затримається надовго, і погода очікується тепла.
  • Спостерігати з ранку повзучий туман — хороший знак. Погода повинна бути безвітряною, теплою і сухою.
  • Ясний і сухий день був знаком, що подальша осінь буде такою ж.
  • Вчасно прибравши все сміття потрібно було спалити його до настання наступного дня. Цей обряд приносив удачу на наступний рік.
  • Безліч летючої павутини також означало майбутню теплу погоду до кінця осені.