Актуальні новини

24 березня – день Євтимія: традиції, обряди та прикмети

Сьогодні ви можете покарати того, хто вас образив.

24 березня у православному світі згадують Новгородського архієпископа Євтимія. У народному календарі дата отримала назву день Євтимія, зоря-зозуля, інформує .

Хто такий святий Євтимій?

Проживав Євтимій в XV столітті, походив родом з сім'ї священика і мав інше ім'я – Іоанн. Довгий час його батьки не могли мати дітей, і обіцяли віддати своє чадо на служіння Господу. У п'ятнадцятирічному віці Іоанн прийняв чернечий постриг і отримав ім'я Євтимій.

Вів добродійне життя, за що був обраний економом єпископа, потім ігуменом монастиря, а в 1429 році Новгородським архієпископом. За час свого служіння займався будівництвом і відновленням храмів, особливо тих, які постраждали після пожеж.

Обряди й традиції цього дня

Наші предки надали цьому дню цікаву назву «зоря-зозуля», бо існує повір'я – хто 24 березня почує перше кування нинішньої весни, тому воно обіцяє багатство, успіх і щастя.

Вирушаючи в ліс, прихопіть з собою гаманець з дрібними монетами. Як тільки почуєте «ку-ку», відразу потрусіть гаманцем так, щоб монетки в ньому задзвеніли. Це вірний і дієвий обряд на фінансове благополуччя.

Сьогодні проводять ритуали на залучення нареченого до незаміжньої дівчини, на відлучення від коханки чоловіка, а також читають замовляння від хвороб шлунково-кишкового тракту. Але все це буде ефективним, якщо провести обряди до полудня.

Покарайте сьогодні своїх кривдників, але робіть це акуратно

Коли нас хтось ображає словом чи ділом, звичайно, виникає перша реакція – помститися. Але важливо, щоб ви розуміли – покарати людину без шкоди для себе не вийде.

Змови і обряди на помсту кривдникам проводьте лише в тому випадку, коли повністю впевнені в своїй правоті. Адже його злість і агресію ви могли спровокувати своїми діями.

  Про життя Меган Маркл і принца Гаррі зняли документальний фільм

Навіть коли чоловік іде до іншої жінки, перш ніж мститися подумайте, чому так сталося, бути може, у вашій сім'ї йому чогось не вистачало?

Якщо ви обміркували і все-таки вирішили кривдника карати, зробіть це найменш простим і нешкідливим для себе способом. Людині від цього нічого не буде ні хвороб, ні лиха, просто послане її зло до неї ж і повернеться.

Обряд на голки

Для проведення цього ритуалу треба точно знати, де живе людина, яка вас скривдила. Знадобляться дві голки швейні – одна довга і товста, друга – коротка і тонка. Меншу голку просуньте в вушко тієї, яка більша, так щоб вийшов хрест. Місце з'єднання замотайте чорною ниткою. Прочитайте замовні слова:

«Ваша голка довга, моя – коротка. Ваше діло зле, а моє – добре. Я зло ваше пронзаю, і вам повертаю назад. Що для мене готували і скоїли, то собі назад отримаєте. Цю ж хвилину і на віки віків».

Тепер треба піти до будинку, де живе кривдник і непомітно увіткнути вгорі одвірка велику голку так, щоб маленька своїм вістрям була повернена вправо. При цьому треба ще раз повторити текст змови.

А краще за все, коли вас хтось ображає, обзиває, бреше або заздрить, підіть у церкву, купіть свічки і поставте за здоров'я своїх кривдників, перерахувавши їх всіх по іменах. В момент встановлення свічки подумайте про цих людей, простіть їх, і забудьте всі заподіяні кривди.

Народні прикмети 24 березня

Якщо 24 березня цілий день дме холодний і поривчастий вітер, значить, всі весняні місяці очікуються прохолодними.

Поспостерігайте за поведінкою ворон і дізнайтеся погоду на найближчий час. Якщо вони високо на гілках дерев розсілися, чекайте теплі деньки; вибрали середні гілки дерева – буде негода з опадами; по землі ходять, значить, знову морози вдарять.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  «Суспільне» спростувало штраф українцям на «Євробаченні» за футболки Free Azovstal Defenders

Залишити відповідь