Це небезпечно! Що не можна робити сьогодні за повір’ям?

Православні християни 17 червня згадують Константинопольського патріарха святителя Митрофана. У народному календарі дату називають Митрофан-гнойовик або день Митрофана, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Митрофан?

Народився Митрофан у Римі, жив у III-IV століттях. У період, коли почалися гоніння на християнство, він вирушив на Візантію зі старшим братом Пробом і батьком Дометієм. Тут вступив на церковну службу.

Його батько, а потім і брат, займали єпископський престол. Після їх смерті в 316 році на це місце був призначений Митрофан. Він був дуже мудрим і вів благочестивий спосіб життя. За це Митрофана обрали першим патріархом Константинополя. Його земний шлях закінчився тихо і мирно у віці 117 років.

Які існують у цей день традиції і обряди?

Наші предки назвали цю дату Митрофан-гнойовик, тому що з 17 червня починали підгодовувати землю на полях і городах гноєм. Люди навіть придумали спеціальний обряд.

Найстарший працівник в поле одягав білу сорочку з червоним поясом і кидав першу лопату гною. Потім він йшов у храм, де молив Бога про щедрий врожай. А всі інші працівники продовжували розкидати в полі гній.

Дівчата на Русі в Митрофанів день з самого ранку випікали пряники. Потім заплітали червоні стрічки в коси та вирушали по селі випічкою всіх пригощати. Так вони привертали до себе чоловічу увагу і намагалися гідного нареченого відшукати.

Сьогодні невдала дата для того, щоб починати серйозні та нові справи. Вони не залагодяться, обернуться втратами, збитки принесуть. Краще почекати до завтрашнього дня.

Хто сьогодні рано спати піде, той довго не проживе!

У слов’ян існувало таке повір’я: хто 17 червня рано засне, той земний вік недовго проживе. Звідси і пішла заборона цього дня — рано лягати спати не можна! Якими способами народ намагався витримати без сну, наскільки сил вистачить.

  «Ці фото ніколи не будуть надруковані в медіа. Вони для емоції»

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Молодим дівчатам і хлопцям, звичайно, простіше доводилося. Їм і в інші ночі було не до сну — на гуляння вирушали, водили хороводи, пісні співали.

Старше покоління по кілька людей збиралися, сідали за бесіди і малечу прихоплювали з собою. За розмовами прагнули до півночі витерпіти, а потім вже можна і спати лягати.

Але в усі інші дні народ рано спати укладався. По-перше, люди вважали — хто опівночі або ще пізніше спати ляже, той з дияволом буде засипати.

Саме тому у слов’ян здавна повелося — хоч за хвилину до опівночі, але треба вже влягтися в ліжко. По-друге, вставати вранці доводилося дуже рано, адже в полях роботи по вуха.

Пізніше вченими та медиками була доведена фізіологічна користь раннього засипання:

1. З настанням темного часу доби в організмі активізуються всі відновлювальні процеси. Щоб людина повністю відновилася, вона повинна повноцінно спати не менше 7-8 годин.

Якщо відходити до сну з 22.00 до 22.30 години, то організм отримає відмінний заряд нової енергії. Ті, хто після півночі засипають, мають такий недуг як хронічна втома.

2. Тканини нашого організму активно регенеруються в період з 23.00 до 4.00 години. Людина, яка пізно лягає спати, залишає своїм клітинам зовсім небагато часу для відновлення. Як наслідок, тіло швидше старіє, привабливість поступово зникає.

3. У тих, хто погано і мало спить, і пізно вкладається до сну, уповільнений обмін речовин. Такий сон не наповнює людський організм новими силами, і вона намагається заповнити цю нестачу шляхом посиленого харчування. А це пряма дорога до зайвої ваги.

4. Щоб мозок функціонував нормально, йому необхідний мелатонін, вироблення якого відбувається в період з 22.00 до 2.00 години. Якщо людина в цей час не спить, то з плином часу у неї почнеться прояв загальмованості, погіршення пам’яті.

  Телерепортерам каналів Медведчука заборонили вхід до ВР, - депутат

5. Коли організм відпочиває вночі, то всі його м’язи та волокна розслабляються, знімаються спазми, це веде до поліпшення кровообігу. Відповідно всі тканини в організмі отримують необхідне харчування в достатньому обсязі.

Якщо ж людина спить мало, відбувається зниження загальних захисних функцій організму. Це призводить до передчасного старіння і навіть зменшення тривалості життя на 15-20%.

Прикмети погоди на 17 червня

  • Якщо 17 червня рано вранці, коли сонце починає сходити, сильно душно, то чекайте протягом дня непогожу погоду.
  • Дощ, що почався в Митрофанів день, буде лити ще пару-трійку днів.